„Kvůli nepřízni počasí jsme museli trochu improvizovat, děti tentokrát dostaly přednost před profesionály, šly se schovat před deštěm do haly, takže A-tým musel o hodinu posunout svoje zahájení,“ popsal poněkud divoký první den manažer klubu Ondřej Hudeček.

Do úvodu přípravy naskočilo osm extraligových hráčů. První týden absolvovaly známé tváře z loňského kádru Jan Kasan, Martin Kočka a Matěj Pastrňák, navrátilec Radek Baláž, odchovanec Tomáš Houda a čerstvé zahraniční posily Thomas Carmody, Levi Eder a Olivier Spencer.

Druhý týden se k týmu připojili slovenští reprezentanti Jakub Ihnát a Patrik Lamanec. Až těsně před startem sezony přijedou do Karlových Varů členové národních týmů Daniel Pfeffer, Wessel Keemink a Marino Marelič, kteří jsou v přípravě na mistrovství Evropy.

Volejbalista Daniel Pfeffer. Ilustrační foto.
S týmem jsem aspoň virtuálně, hlásí Pfeffer, kapitán Karlovarska

„U týmu už je nové trenérské trio Sketcher, Salon a Šídlo,“ připomněl Hudeček. „V realizačním týmu jsou dále masérka Míša Vagingerová, která má na starosti regeneraci, doktor Oldřich Vastl, který se postaral o vstupní sportovní prohlídky a nově kondiční trenér Martin Pospíchal, který bude společně s trenéry řídit fyzickou přípravu.“

První dva týdny se členové A-týmu věnují především posilovně a fyzické přípravě, až poté se zaměří více na volejbal. První přátelské utkání ale volejbalisté Karlovarska už odehráli. Na ČEZ Lipno Sport Festivalu předvedli exhibici na písku s Jihostrojem České Budějovice. Den předtím se vydali na cyklistický závod podél přehrady.

„První opravdová přátelská utkání sehrajeme na turnaji v Liberci od osmého do desátého září,“ přiblížil manažer Karlovarska. „Domácí turnaj, Velkou cenu porcelánu, můžou fanoušci navštívit 28. a 29. září.“

Do extraligy vstoupí obhájci bronzových medailí v Příbrami. Před svými příznivci v Hale míčových sportů se představí 21. října v souboji s Brnem.

„Na tomto zahajovacím utkání bychom chtěli udělat oslavu deseti let založení klubu, připravujeme pro fanoušky spoustu překvapení a tradiční pozápasovou after party,“ prozradil Ondřej Hudeček. Permanentní vstupenky začne klub vyměňovat stávajícím držitelům 28. srpna. Prodej permanentek novým zájemcům začne 18. září, v nejbližších dnech Karlovarsko zveřejní ceny všech vstupenek na sezonu 2023/24.

Liam Sketcher, trenér VK ČEZ Karlovarsko.
Byl to skvělý první týden, řekl ke startu přípravy Sketcher, kouč Karlovarska

Volejbalový klub ČEZ Karlovarsko také očekává další rozšíření členské základny mládeže, a tak ještě v závěru velkých prázdnin v sobotu 2. září uspořádá ve spolupráci s KV Arénou velkou náborovou akci na Festivalu sportu.

Volejbalové tréninky se naplno rozběhnou hned první den školního roku. O přípravu mladých volejbalistů Karlovarska se v nadcházející sezoně bude starat celkem osmnáct trenérů, kdy klub nově přivítá i dívky do ročníku 2011.