Olympijský vítěz a mistr světa je kamarádem fotbalisty Neymara, často se spolu fotí na sociálních sítích. „Že bychom Civitanovu přehráli nějakým technickým umem je nereálné. Musíme do toho jít naplno, bez zábran a strachu, odvážně,“ burcuje Ondřej Hudeček, kapitán Karlovarska.

Úřadující domácí mistr svoji pouť v Lize mistrů začal v Polsku, kde prohrál 0:3 s dalším slavným evropským klubem Kedzierzyn-Kozle. Ve středu v 18:00 přivítá v hokejové Realistic Areně silnou Civitanovu.

„Podmínky pro nás budou specifické. Je tu zima, jak to u hokejových hal bývá, na to člověk není zvyklý. Za druhé záleží na osvětlení haly, jestli jsou tam zářivky nebo bodovky,“ vysvětloval Hudeček. Ze soupeře má respekt: „Sedm hvězd je na hřišti, pět hvězd čeká na příležitost.“

A jací volejbalisté do Karlových Varů dorazí? Například Bulhar Tsvetan Sokolov – univerzál s dosahem 380 centimetrů je ofenzivním lídrem. To původem Kubánec Osmany Juantorena má zase dosah 370 centimetrů a v současné době reprezentuje Itálii.

Robertlandy Simon vyskočí do výšky 389 centimetrů a disponuje důrazným servisem. Navíc se o něm traduje, že během působení v Koreji podepsal smlouvu na 1 milion dolarů. Mozkem týmu je brazilský nahrávač Bruno Mossa de Rezzende, zmíněný kamarád slavného fotbalisty Neymara.

„V týmu je tolik kvalitních hráčů, kteří se snad ani nemůžou sejít v žádném národním mužstvu. Jsou to osobnosti, což asi i zapříčinilo nedávnou výměnu trenéra. Je vidět, že jsou tam takové autority, které si dupnou, a klub pro ně udělá první poslední,“ všiml si kapitán.

Cucine Lube Civitanova již v roce 2017 na českou palubovku zavítala. Zápas v Liberci byl víceméně vyrovnaný. „Volejbalisté z italského týmu dělají minimum chyb, mají špičkového nahrávače a jsou schopni se útočně prosadit na všech postech. Právě Rezzende a Juantorena jsou hrajícími legendami. Moc se na ně těším,“ prohlásil předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta.

Vstupenky na zápas volejbalové Ligy mistrů jsou stále k zakoupení na ticketportálu.