Přes tři tisícovky diváků zhlédlo bojovný výkon Karlovarska, ale ani to nestačilo na hvězdnou Civitanovu, která vyhrála 3:0 na sety. O hodnocení druhého vystoupení Karlovarska v prestižní volejbalové Lize mistrů jsme požádali trenéra Karlovarska Jiřího Nováka.

Proti Lube jste odehráli velmi dobré utkání, jak byste ho tedy hodnotil?
Výsledek je opět krutější než předvedená hra. Tentokrát tam bylo trochu více chyb, ale potěšila mě nezměrná bojovnost a snad ji i diváci ocenili.

Dva sety jste s italským gigantem drželi krok, když jste šli párkrát i do vedení, což se Lube moc nestává, že by soupeře pouštěli právě do vedení…
Hlavně druhý set byl do poloviny zcela vyrovnaný, ale jinak je to prostě těžké, když tě soupeř neustále drží pod tlakem a každou chybičku potrestá.

Třetí set pak byl zcela jasně v režii Civitanovy, která tak dokráčela k výhře 3:0, kdo vás z týmu soupeře zaujal?
Ve třetím setu Civitanově vyšlo pár dělových servisů a celkově jsme v tomto setu neměli tak přihráno, abychom mohli kombinační hrou rozhodit soupeřovu obranu na síti. Nemá cenu hodnotit jednotlivé hráče soupeře, prostě jako tým hrají na úrovni, se kterou my nemáme žádné zkušenosti.

Lube hodně vsázelo na tvrdý servis, ze kterého hodně těžili…
Ano, servis je v takových utkáních alfa omega úspěchu a Civitanova byla lepší.

Realistic Arena však bouřila i po porážce, byl jste překvapený, v jakém počtu na utkání diváci dorazili?
Hrozně mě potěšilo, kolik lidí na zápas přišlo, a připravili nám tím skvělé prostředí. Dostali klub i město do povědomí evropského volejbalu a určitě se sem každý klub bude rád vracet, protože bude vědět, že tu panuje skvělá atmosféra v reprezentativním prostředí.

Statistiky utkání
VK ČEZ Karlovarsko – Cucine Lube Civitanova 0:3 (16:25, 18:25, 14:25). Rozhodčí: Kovalchuk, Goncalves. Diváci: 3108.
VK ČEZ Karlovarsko: Rejlek, Zmrhal, Patočka, Van Haarlem, Vašina, Beer, Pfeffer (stř. Džavoronok, Penrose, Houda). Trenér: Jiří Novák.

Ilustrační foto
Flamengo pořádá o víkendu již 21. ročník futsalového turnaje