Do léta 2014 byla hala na pražských Lužinách jeho druhým domovem. Ve 24 letech ovšem pocítil touhu posunout se, vyslyšel vábení nově se rodícího celku Karlovarska. Teď už ví, že udělal správný krok. Hraje na nejlepší volejbalové adrese v Česku. „Zlatou medaili považuji za vrchol své kariéry. Doufám, že nezůstane sama a my ve Varech započali éru titulů,“ usmívá se Pfeffer.

Loni v srpnu zase s národním týmem slavil sedmé místo na evropském šampionátu. „Báječná jízda, byť jsem nehrál v základní sestavě. Emoce po zisku titulu jsem prožíval vyšší,“ přiznává nevysoký hráč, jenž v Polsku kryl záda Martinu Kryštofovi.

Tenhle borec už v týmu není. O post libera se Pfeffer střídá s Milanem Moníkem. Prvně jmenovaný se netají touhou uzmout si pozici jedničky. Tak jako ve středu proti Finsku. V utkání, které bylo pro pražského rodáka v mnoha ohledech mimořádné. „Je příjemné zahrát si před rodinou,“ líčí. Lístků rozdal nepočítaně. „Na všechny se dostalo,“ hlásí.

Hala na Podvinném mlýnu prožila při Evropské lize svou volejbalovou premiéru. „Prostředí je moc příjemné, strop vysoký, místa po stranách dost, světlo v naprostém pořádku,“ chválí reprezentant.  

Cestu do ochozů si našlo 800 diváků. „Na všední den večer jde o velmi slušné číslo. Děkujeme jim,“ říká Pfeffer. „V sobotu ale čekáme více fanoušků.“

Budou hlučnější? „To záleží na nás. Rozhodně jsme neukázali volejbal, který by zvedal ze židlí,“ pokračuje sebekriticky. „Neklape to. Ne lidsky, ale v souhře. Na každý bod se nadřeme,“ vysvětluje libero.

Češi mají postup do Final four jistý. Jako pořadatelé se nemusí trápit. „Zaplaťpánbůh,“ uleví si Pfeffer. „Máme tři týdny na získání automatismů. Snad se nám to podaří.“

V sobotu se chystá na Podvinném mlýnu volejbalová sláva. Čas od 9.00 do 15.00 bude patřit dětem. O hodinu později na ně navážou ženy duelem proti Slovensku a večer muži (19.00) změří síly se Španělskem. „Na setkání s dětmi se těším. Určitě nás nakazí svou čistou radostí ze sportu,“ věří Pfeffer. „Holky nám také ukazují cestu. V EL zatím vyhrávají.“

A mužské úkoly? „Musíme být trpěliví, vyladit detaily. Tak, aby bylo Final four pro nás to pravé ořechové,“ dodává.