Každoročně se na něm schází kompletní česká špička a úroveň zvedají přední týmy sousedních zemí, zejména Slovenska.

Karlovarským nohejbalistům se na Valašsku tradičně dařívá a nejlepší to bylo loni, kdy A trojka SK Liapor Witte v sestavě Jan Vanke, Tomáš Bíbr, Matěj Medek a Michal Valenta turnaj vyhrála. Finálový duel, ve kterém Karlovarští porazili tehdy úřadující mistry republiky z Modřic Pospíšila s Müllerem a Rosenberkem, předznamenal celou sezonu, která pro SK Liapor Witte vyvrcholila vítězstvím v Superfinále extraligy nad Čakovicemi a ziskem titulu klubových mistrů republiky.

Do obhajoby se letos Karlovarští pustili v poněkud pozměněné sestavě, pořád ještě ne úplně zdravého Bíbra nahradil Karel Hron. Barvy Liaporu na turnaji hájila i B trojka v sestavě Jakub Medek s Vlastou Kubínem a Tomášem Zrzaveckým, ta si ale svou porci smůly vybrala už při losování. Chlapci „spadli“ do skupiny s horkými favority, áčkem Modřic a českou juniorskou reprezentací, a s oběma podle očekávání prohráli. Výhra nad čtvrtou trojkou domácích (Mikula, Stařičný, Švirák) sice těší, ale na postup do vyřazovací části turnaje nestačila.

Vankeho sestava utrpěla v průběhu turnaje jen dvě porážky, ve skupině podlehla A trojce Českých Budějovic (Matějka, Šafránek, Hrdlička) a na druhého přemožitele narazila až ve finále, kam se s druhé strany pavouka, stejně jako rok před tím, probilo áčko Modřic. První set probíhal v režii Moravanů a skončil jejich vysokou výhrou 4:10, ve druhém šli Varští od začátku do trháku, vedli už 5:0 a dotáhli to na vítězných 10:7. Rozhodující třetí set ale začali lépe opět Modřice, strany se měnily za stavu 2:5 a pak už na karlovarské konto přibyly jen dva body. Obhajoba nevyšla, ale i stříbro ze Vsetína má svou cenu a konec konců – prohrát ve finále prestižního turnaje s úřadujícími mistry republiky není žádná ostuda.