Basketbalistky BK Lokomotiva si poradily s Pardubicemi 60:84.

Na druhé utkání letošního ročníku extraligy basketbalistek na palubovku Plisky Pardubice odjížděl karlovarský tým s lehkým mrazením v zádech, které vycházelo z předchozího výkonu v prvním utkání v Hradci. Z dojmu, jaký zanechal tým z Pardubic na hřišti Valosunu Brno, kde prohrál po boji jen o osm bodů.

To vše se také projevilo na začátku utkání, kde hostující tým zejména v obranné činnosti často hořel a nechal domácí družstvo vyhrát první čtvrtinu 19:16.

Ve druhé části se přece jen začal karlovarský tým více prosazovat na útočné polovině a i přes další okénka v obraně a občasné zbytečné ztráty dokázaly holky skóre otočit na poločasových 43:47. Nástup do třetí čtvrtiny utkání znamenal přechod hostující obrany osobní na zónovou, se kterou si domácí nedokázaly poradit, a tím i definitivní obrat ve vývoji utkání, na jehož konci svítilo na světelné tabuli konečné a pro nás lichotivé skóre 60:84.
Oporou karlovarského týmu byla opět kapitánka Šárka Kučerová (23 bodů, 7 doskoků a 5 asistencí), tentokrát se k ní ovšem přidaly svým výkonem i další hráčky. Blanka Sedláčková (20 bodů), Lucka Krč-Turbová (15 bodů), ale vcelku se dá říci, že většina hráček si vedla určitě lépe než v prvním utkání, a fanoušci mohou doufat, že si holky zvedly tímto vítězstvím psychiku a herní pohodu.

Pliska Pardubice - Loko K. Vary 60:84 (19:16, 43:47, 49:62).

Nejvíce bodů: R. Březinová 13, Pavlasová 12, Jedličková 9 – Kučerová 23, Sedláčková 20, Krč – Turbová 15, Pospíšilová 10. Rozhodčí: Znamínko Petr, Baloun Jan, komisař Hlaváček Pavel.

V prvním domácím utkání letošní extraligové ženské soutěže přivítá BK Lokomotiva ve středu 28. září od 17:30 hodin na palubovce haly v Tuhnicích soupeře z nejtěžších, účastníka euroligy a vicemistra loňské ligy Frisco Brno. Tým, který prošel stejně jako ten karlovarský velkou změnou, zatím výsledkově prokazuje, že novicky v kádru velmi dobře nahradí loňské tahouny a bude opět patřit k favoritům soutěže. Tak se fanoušci mají ve středu na co těšit. „Doufáme, že naplněná hala Lokotky požene naše hráčky k co nejlepšímu výkonu. Vedení klubu si spolu s partnery a sponzory připravilo opět pro diváky zajímavé soutěže i odměny,“ láká diváky na utkání manažer Roman Maleček.