Mohli si vybrat hned ze čtyř závodů, a co víc, dva z nich byly premiérové. S novým závodem přišel agilní Witte Bike Team, který na sobotu pro vytrvalce připravil Krušnohorskej seběh. Trať byla „postavena" v horském terénu, od startu v Horní Blatné do cíle v Nových Hamrech měla 15,5 km a v rozporu s názvem závodu na ní byla řada výběhů, některé z nich i docela výživné, jako třeba prudké stoupání z údolí Slatinného potoka na Jelení vrch.

Závod přilákal pěkný počet šestadvaceti mužů a žen, premiérovým vítězem a prvním traťovým rekordmanem se stal Jakub Coufal z pořádajícího týmu a nejlepší ženský čas zaběhla Romana Lubinová. Další novinkou v běžeckém kalendáři byl rovněž v sobotu závod Běžíme na hrad Loket, poslední z pětidílného seriálu běhů na významné hrady v České republice (Točník, Bouzov, Velhartice, Kunětická hora a Loket).

Trať hlavního závodu vedla z Lokte podél Ohře do Starého Sedla, pak vystoupala až do osady Dvory a odtud už závodníci sbíhali zpátky do Lokte, kde je čekal výběh ke hradu. S porcí 12 km s převýšením 250 metrů se nejlépe vypořádal Honza Kubíček, který měl v cíli na druhého Honzu Sokola ohromující náskok téměř čtyř minut.

V neděli se běhalo v Chodově, na programu byl už 23. Běh Smolnickým kopcem. V hlavním závodě mužů si sobotní zlatý triumf zopakovali Coufal s Kožákem, mezi ženami na kratší trati excelovala sokolovská veteránka Ivana Sekyrová, druhá v cíli byla o 17 let mladší atletická naděje Carmen Beshirová.

Méně Karlovaráků než v minulosti nalákal tradiční Běh z Pístova. Na osmikilometrové trati z Pístova do Chodové Plané jich byla mezi dvaačtyřiceti startujícími jen hrstka (žena ani jedna), ale i tak se dokázali prosadit na „bednu". Pro stříbro mezi muži do 39 let si doběhl Jiří Šilhan a mezi mladšími veterány triumfoval ve třetím nejlepším čase dne Jiří Hadrava.