V utkání s Trentem dostal polský bohatýr ve službách Karlovarska Lukasz Wiese přednost před Marcelem Luxe, a zejména v prvním setu splácel důvěru trenéru Novákovi, co to šlo. A nebylo divu. Karlovarsko se totiž postaralo o husarský kousek, když vyhrálo první set.

„Klíčem k zisku prvního setu bylo to, že jsme se vypořádali se servisem Trentina a zahráli jsme na vysoké úrovni v útoku a obraně.“

A právě Wiese si na nedostatek práce se svými spoluhráči stěžovat rozhodně nemohl, když volejbalisté Trenta zasypávali jeho tým dělovým servisem.

Karlovarsko sice sahalo proti Trentinu po senzaci, přesto nakonec muselo skousnout prohru 1:3 na sety.Zdroj: Foto: CEV Champions League Volley

Doslova. "Poprvé v životě jsem hrál takový zápas, ve kterém každý hráč vytvářel permanentně enormní tlak na servisu s minimem chyb,“ přiznává sedmadvacetiletý volejbalista. „Místy jsme museli jejich servis bránit a hráli jsme to jako obranu v poli,“ připomíná herní strategii Varů Wiese.

A právě polský bohatýr se měl během utkání co otáčet, když musel několikrát krotit dělový servis domácích. „Věděl jsem, že mohu být pro Trentino jedním z adeptů, na koho budou podávat, ale snažil jsem se s tím vypořádat na sto procent a chtěl jsem pomoct týmu ještě i v útoku a servisem,“ prozrazuje Wiese.

Sám ale nebyl se svým výkonem spokojený. „Myslím si, že vždy je co zlepšovat,“ upozorňuje polský smečař ve službách českého týmu.