Xterra: Kubíček a Erbenová mistry republiky!

Ostrov – Král je mrtev, ať žije král! Alespoň tedy ten triatlonový.

18.6.2012

Xterra Ostrov 2012. Ostrovská Xterra v terénním triatlonu patřila letos k těm nejtěžším.Foto: Deník/Daniel Seifert

V rámci šestého ročníku Xterry Ostrov 2012, který byl součástí celorepublikového Xterra Czech Tour 2012, se rozdávaly tituly mistrů republiky v terénním triatlonu.

„Jako podklad se vystřídá během závodu snad úplně všechno, rychlé asfaltové úseky střídají náročné crossové úseky s prudkými výjezdy i sjezdy," uvedl pro Deník před startem Xterry Ostrov její ředitel Jan Novák. A věděl, o čem mluví. Triatlonisté si během závodu za doprovodu tropických teplot a povzbuzování několika stovek příznivců špičkového triatlonu sáhli na náročných tratích až na dno svých sil.

Na programu měli totiž po startu dětského duatlonu a dalšího závodu juniorů, hobbíků a rodinných či firemních štafet o něco vyšší objemy, a to 1,2 kilometru plavání, 32 kilometrů na MTB kole a vše pak završili desetikilometrovým během.

Nejlépe se nejen s nesnesitelným vedrem, ale hodně náročnou trasou vypořádal v kategorii mužů v konkurenci 57 závodníků triatlet Jan Kubíček z karlovarského AC Start, který tak po zásluze bral titul mistra republiky. Na druhém místě skončil Pavel Jindra a bronz vybojoval Petr Novák.

„Byl to hodně náročný závod, zvláště kvůli třicetistupňovému vedru. Ani si nevzpomínám, kdy jsem se stal naposledy mistrem. V posledních letech totiž vyhrával Xterru hlavně Karel Zadák, který tady letos nestartoval," bilancoval závod v cíli Jan Kubíček.

V ženách pak naplnila roli favoritky v dresu TJ Bižuterie Jablonec bývalá úspěšná lyžařka Helena Erbenová, která uspěla v minulém roce na mistrovství světa na Havaji, kde brala druhé místo, a letos k tomu jako bonus přidala triumf v ostrovském závodě. Erbenová si tak připsala na své konto premiérový titul v terénním triatlonu.

Na druhém místě skončila Hana Kolářová a na bronzový stupínek vystoupala Dagmar Svěráková. „Bylo strašné vedro, ale pro mne to byla dobrá příprava na Havaj," poukazovala vítězka ženské kategorie Helena Erbenová.

Dalším špičkovým závodníkem, který se představil v ostrovském závodě, byl lyžař Lukáš Bauer, který se představil v libovolné štafetě po boku své ženy Kateřiny. V té nakonec skončil na třetím místě. Zahanbit se nenechal ani špičkový triatlonista Martin Krňávek, který se letos objevil v kategorii hobby, kde vybojoval konečné druhé místo.

Výsledky, muži: 1. Jan Kubíček (AC Start Karlovy Vary, 2:23:37,2), 2. Pavel Jindra (Labe Tri Klub, 2:26:42,9), 3. Petr Novák (X-team BaNo Karlovy Vary, 2:28:24,6); ženy: 1. Helena Erbenová (Bižuterie Jablonec, 2:39:14,2), 2. Hana Kolářová (TTK Slavia VŠ, 2:53:49,3), 3. Dagmar Svěráková (VSK FTVS Praha, 2:54:11,6).

18.6.2012 VSTUP DO DISKUSE

Vybrané lokality
10

Doplatek na bydlení v Sokolově končí. Žadatelé půjdou do jiných měst

Surově zbil jiného návštěvníka baru, navíc to nebylo poprvé

Žil u nás bez povolení, policie ho odvezla na záchytku pro cizince

Karlovy Vary - Policisté uskutečnili další pobytové kontroly a ulovili na Chebsku Vietnamce, který tu neměl co dělat.

Koupili si triko a mají strom na Šumavě

Šumava – Dva bratři, Richard a Filip Brožovi ze Železné Rudy, milují Šumavu natolik, že ji chtějí dělat ještě krásnější. Díky nim má nyní 350 lidí z celé republiky na Šumavě svůj strom.

Ostrý zloděj vyhrožoval ostraze

Karlovy Vary - Muž chtěl odejít bez zaplacení, ale zastavila ho pracovnice ostrahy. Začal jí vulgárně nadávat.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.