XV. všesokolský slet v nynějším roce 2012, je v roce 150. výročí založení Sokola! Současně se vzpomíná na jeho slavné zakladatele – uplynulo 180 let od narození Miroslava Tyrše a 190 let od narození Jindřicha Fügnera.

Během sletových dní se bude konat pro veřejnost řada akcí – sportovní, pódiová vystoupení uměleckých sokolských souborů, např. pěveckých, folklorních, hudebních, divadelních, otevření sokolských výstav aj. Nejzajímavější akce začínají v neděli 1. července Sletovým průvodem Prahou (z Václavského náměstí v 10.00 h kolem Národního divadla po nábřeží ke Staroměstskému náměstí). Průvod je vždy při účasti všech domácích a zahraničních sokolů velmi jásavý, a proto tak radostně očekáván. Večer se koná další průvod, ale s lampiony k Petřínské rozhledně.

Dalšími hlavními akcemi jsou pak hromadná vystoupení domácích i zahraničních sokolských cvičenců, dále mládeže včetně předškolních dětí, folklorních souborů i souboru z Dánska. Hromadná vystoupení jsou dvě – I. program je večerní 5. července 2012 od 21.00 h, II. program se slavnostním zakončením sletu se koná odpoledne 6. července 2012 od 14.00 h. Tato vystoupení se nově konají na moderním stadionu Slavie (Eden – Synot Tip Aréna) ve Vršovicích. Předprodej vstupenek zajišťuje síť Tiketpro.

„Sletu zdar," přeje Vlastimil Baumgärtl, vzdělavatel Sokolské župy Karlovarské.