V sobotu si to se svými vrstevníky rozdali Matěj Lucovič, Richard Randák a Vojtěch Mašata a v neděli v soutěži děvčat Johana Odvody a Barbora Hornová.
Úspěšnější byli kluci, jmenovitě Matěj Lucovič, který si z Teplic odvezl stříbro.

Po bezproblémovém postupu z kvalifikace s bilancí 11 vítězství ze 12 zápasů v eliminaci postupně vyřídil Kryštofa Pohnana (SC Praha, 15:5), Timothy Bella (USK Praha, 15:14) a Marka Dienelta (Litoměřice, 15:9) a postoupil do osmičky.

Ve čtvrtfinále vyřadil Jiřího Salzera (SC Praha, 15:10) a přes teplického Matěje Formánka (14:8) postoupil do finále turnaje, kde se musel sklonit před Matějem Salzerem. Randák s Mašatou nepřekročili práh 1. kola eliminace.

V neděli se na turnaji žaček sešlo 24 děvčat, lázeňský šerm mezi nimi reprezentovaly Johana Odvody a Barbora Hornová. Obě skončily před branami osmičky, Johanu zastavila Adéla Brandnerová (Loko Plzeň, 15:7) a Barboru Dorota Adamová (1.FC Bělá, 15:8).

„Stříbro Lucoviče považujeme za super výsledek, Matěj si díky tomu upevnil pozici třetího nejlepšího žáka na celorepublikovém žebříčku. Že se děvčatům nepodařilo postoupit do finálové osmičky, není žádná tragédie, 13. a 15. místo odráží skutečný stav jejich současných možností. Vzhledem k jejich mládí a tréninkové píli je jen otázkou času, kdy ty osmičky přijdou. Richard s Vojtou zůstali daleko za očekáváním, že se vůbec nedostanou mezi 32, považujeme za zklamání," shrnul výsledky karlovarských žáků trenér Martin Rubeš.

Turnaj Mikuláše Koperníka (4. ročník), žáci: 1. Matěj Salzer (SC Praha), 2. Matěj Lucovič (Loko KV, ve finále 15:12), 3. František Coufal (1.FC Bělá) a Matěj Formánek (Loko Teplice) – 33. Richard Randák, 39. Vojta Mašata (oba Loko KV); žačky: 1. Kateřina Červenková, 2. Ester Vincencová, 3. Veronika Bieleszová a Patricie Prokšíková (všechny SC Praha) – 13. Johana Odvody, 15. Barbora Hornová (obě Loko KV).