Varský výběr navíc čeká náročná bitva na půdě Čelákovic, tedy šestého týmu tabulky, který ztrácí na Vary dva body. Navíc Liapor i před posledním vystoupením základní části, trápí marodka. „Marodka je zatím stále nedořešená,“ smutně poznamenal kapitán Liaporu Jan Vanke.

„Definitivně nám bude scházet Dan Putík, otazník pak visí i nad dalšími oporami. Uvidíme komu zdravotní stav, dovolí do zápasu zasáhnout a případně jakou roli budou v zápase hrát,“ přiblížil Vanke.

Kynžvartský pohár - Memoriál Milana Prokeše 2023.
FOTO, VIDEO: Kynžvartský pohár proměnil na tři dny Kynžvart v házenkářský ráj

A právě v závěrečném duelu první části extraligy půjde Varům o hodně. „V posledním zápase půjde o hodně, rozhodne se o pořadí do play-off. V podstatě se bude hrát o třetí až šesté místo po základní části, když střed tabulky je letos velmi vyrovnaný,“ narážel Vanke na vyrovnanost tabulky. V sobotu 17. června zakončí Liapor první fázi od 14.00 hodin v Čelákovicích.

„Zápas bude velmi náročný,“ tuší karlovarský kapitán. „V Čelákovicích bývají zápasy velmi vyhrocené a vyrovnané. Rozměry kurtu mají domácí v oku a jsou rozhodně velkou domácí výhodou,“ upozorňoval Vanke na výhodu soupeře. „Cíl je jasný, není o čem spekulovat, a nad čím přemýšlet. Chceme urvat dva body, tím si zajistit nejlepší výchozí pozici pro čtvrtfinále,“ doplnil Vanke.

Sokolov se o víkendu opět promění baštu. Doslova. Na programu tam bude oblíbený Sokolovský BMW Group 1/4maraton či 1/2maraton.
OBRAZEM: Běžci vezmou útokem sokolovský BMW Group 1/4 či 1/2 maraton