Poprvé totiž budou hostit nejprestižnější volejbalovou CEV Champions League. Nejen pro lázeňské město, ale také pro fanoušky volejbalu to bude nezapomenutelný svátek, když se Karlovarsku pod taktovkou trenéra Jiřího Nováka postaví v hokejové Realistic Areně od 18.00 hodin loňský finalista Ligy mistrů Civitanova, která je prošpikována volejbalovými velikány. Před domácí premiérou jsme si povídali s trenérem Jiřím Novákem.

Bezesporu vás čeká náročná domácí premiéra v nejprestižnější soutěži…
Přesně tak, ale každý soupeř v naší skupině je extrémně náročný.

Co hráč Civitanovy, to bezesporu světový volejbalista, máte schovanou nějakou účinnou zbraň, která nebude favoritu po chuti?
Dopředu je těžké říct, jestli a jaká zbraň může či nemusí být účinná. My musíme podat ve všech činnostech výkon na hranici svých možností a pak uvidíme, jestli to na takového giganta bude stačit.

Duel Ligy mistrů odehrajete v Realistic Areně, jak jste se tedy připravili na přesun o několik metrů dál z haly míčových sportů?
Trénovat s nějakým předstihem v Realistic Areně je organizačně i finančně velice náročné, tudíž ji využijeme stejně jako soupeř až v úterý odpoledne.

Navíc vás čeká domácí premiéra, která bude hodně těžká, na druhou stranu mohou hráčům pomoci k dobrému výkonu právě domácí fanoušci?
Naši fanoušci jsou skvělí, podporují nás v každém zápase a doufáme, že si najdou cestu i do Realistic Areny. Hráčům početná návštěva určitě pomůže.

Co bude pro Karlovarsko v souboji s Civitanovou úspěchem?
Pokud si do tabulky připíšeme nějaký bod.

Cucine Lube Civitanova
Založení klubu: 1990 (pod názvem Lube Carima Macerata).
Úspěchy v domácí lize: 4 tituly (naposledy 2017).
Mezinárodní úspěchy: titul v Lize mistrů 2002, finále Ligy mistrů 2018, finále na klubovém MS 2017, 4x titul v evropském Challenge Cupu.
Česká stopa: Reprezentační blokař Martin Lébl strávil v klubu tři sezony v letech 2007-2010 a pomohl týmu ke dvěma titulům v Italském poháru.
Zajímavost: Do přímořského městečka Civitanova se volejbalový klub přestěhoval v rámci provincie Macerata v roce 2015.