„Hodnotím to pozitivně, ale nebudeme si lhát, výhra to byla povinná. Jako pozitivní beru, že se spousta kluků rozehrála a rozstřílela, to nám v minulých zápasech chybělo,“ přemítal na úvod útočný zabiják Karlových Varů Michal Klápa. Právě on napomohl svému týmu k premiérové domácí výhře, čtyřmi přesnými zásahy, když značně profitoval ze spolupráce s Michalem Strachotou.

„Michal je můj skvělý kamarád a parťák už z našeho bývalého působení v Chodově, přišel jako můj dvorní nahrávač a zatím musím říct, že to klape. On rád vytváří šance a já rád dávám góly, navíc jsme dvojka na hřišti i mimo něj a díky tomu to funguje,“ culil se Klápa.

Právě na jeho střelecký apetit jeho spoluhráči hodně vsází. Prozatím jich má vytáhlý florbalový snajpr na kontě patnáct.

„V týmu jsem vnímán jako střelec a upřímně jdu do každého zápasu s tím, že dám góly. Vůbec si nepřipouštím, že by to tak nebylo, a tahle pozice mi zcela vyhovuje,“ poukazoval Klápa.

Od startu nového ročníku však trápí karlovarský výběr herní výpadek během každého utkání. Ani s Ostravou se Varáci hluchého místa v zápase nevyvarovali.

„Třetí třetina byla taková známá klasika, rozhodnutý zápas a pak ztráta koncentrace, tohle je vše o nezkušenostech,“ zlobil se pětadvacetiletý útočník. Před sebou mají hurricani osmé kolo, které je nasměrovalo na palubovku Kanonýrů Kladno.

A bude se na co těšit, jelikož během florbalové výluky zamířili z Karlových Varů do týmu Kladna Jakub Černý a Matyáš Kalina.

„Zápas s Kladnem bude opravdu peprný. Už teď vím, jak moc vyhrocené to bude, a strašně se na něj těším,“ přemítal hráč s číslem 84 na zádech.

Kladenská hala si tak přijde na velmi kvalitní utkání, které odstartuje v neděli 14. října od 17.00 hodin.

„Bude záležet na tom, jak se vyspí ikony obou týmů a jak zachytají gólmani, ale pokud nám vydrží týmový duch, jaký máme teď, tak si odvezeme body domů, i když vím, že zápas s Kladnem bude hodně bolet,“ dodal k utkání s Kladnem Klápa.