Do utkání lépe vstoupily hráčky z lázeňského města, když je do vedení poslala přesnou střelbou Borecká. Pak ale na trutnovské palubovce začalo řádit nejúdernější duo v družstvu Kary Mišurová, Hartigová a hostující hráčky poté jen smutně pošilhávaly po ukazateli skóre, na kterém svítilo po první čtvrtině skóre 17:12 ve prospěch Trutnova.

Několikabodový náskok si udržovaly basketbalistky Kary až do půlky druhé čtvrtiny. Poté totiž trutnovský kouč stáhl z palubovky úderné duo a Karlovaračky přesnou střelbou obrátily ukazatel skóre po druhé čtvrtině ve svůj prospěch, 33:32. Do třetí čtvrtiny nastoupil Trunov opět v plné síle, ale bojovné Karlovy Vary si dokázaly udržet bodový rozdíl, který se na konci této čtvrtiny navýšil až na osm bodů – 52:44.

V poslední čtvrtině sice hráčky z lázeňského města ještě pět minut před koncem vedly o deset bodů, ale poté se začala psát na trutnovské palubovce basketbalová hororová povídka z dílny Alfreda Hitchcocka. Hráčky Kary totiž zlepšily střelbu a hlavně přidaly na obrátkách a minutu před koncem přetáhly vedení na svou stranu, když si vytvořily dvoubodový náskok 60:58.

Pak zase za pověstný basketbalový provázek začaly tahat hráčky ze západu Čech. Nejdříve poslala družstvo z lázní tříbodovým pokusem zpět do hry o vítězství Magerčiaková. A když se k ní přidala stejně úspěšně i její spoluhráčka DeHaven, která přidala dva body a jeden bod z trestného hodu, vedly opět Karlovy Vary. Zvrátit to nedovedla v infarktovém závěru ani trojkovým pokusem trutnovská Komžíková. Karlovaračky tak v hororovém utkání získaly hodně důležitou výhru.

Kara Trutnov – Lokomotiva KV 62:64

Body: Mišurová a Hartigová 16, Šnajdrová 11, Komžíková 7, Vacková 6, Hindráková 4 – DeHaven 17, Borecká 11, Větrovcová a Magerčiaková 10, Sedláčková 9, Eisnerová 4. Průběh utkání: 17:12, 32:33, 44:52. Rozhodčí: Hruša, Lukeš. Fauly: 13:15. TH: 14/12 – 8/4. Trojky: 4:8. Diváci: 630. Nejlepší hráčka: DeHaven (Loko KV).