O vítězné poháry se bojovalo celkem v sedmi věkových kategoriích. Nejdecká výprava ve složení Víťa Novotný, Tomáš Filipcsik, Alex Treml, Míša Neudert pod vedením koučů Jakuba Odla a Otty Pance určitě nijak nepropadla. Ve váhové kategorii do 32 kg vybojoval Víťa Novotný sedmnácté místo.


„Víťa měl smůlu na los. V prvním kole potkal budoucího vítěze této váhy Daniela Pramatarova, a ve druhém kole narazil na Devina Schafera, který skončil na 3. místě, a ze sedmi zápasů prohrál jenom s Pramatorovem. I s nimi ale Víťa předvedl pěkná vyrovnaná utkání," chválil nejdecký kouč Jakub Odl. Ve stejné kategorii se představil i Nejdečan Alex Treml, který bral nakonec v konkurenci 22 zápasníků skvělé třinácté místo.

 „Alex předvedl tři velmi dobré zápasy. V prvním sice vedl 4:0, ale pak doplatil na chybu a bohužel skončil na lopatkách. Ve druhém nedal soupeři šanci a vyházel ho křižákama a zakončil lopatkovým vítězstvím. Ve třetím zápase s Florianem Ernstem první periodu vyhrál suverénně 8:1 na technickou převahu. I ve druhé periodě Alex začal na výbornou a vedl 3:0. Pak se ale ze špatné pozice pokusil o klapačku, sjely mu ruce a bohužel skončil na lopatkách," smutnil Odl.


Ve váhové kategorii do 59 kg  bojoval v nejdeckých barvách  Tomáš Filipcsik, který vybojoval 14. příčku. „Tomáš v prvním utkání absolvoval vyrovnaný souboj. V první periodě prohrál na parter 0:1 ve druhé za stavu 0:1, se snažil vyrovnat, ale to se mu bohužel nepodařilo. Ve druhém zápase narazil na druhého finalistu váhy 59 kg a tam bohužel rozhodl jeden chvat," poukazoval nejdecký trenér. Jako poslední zasáhl v téže kategorii do bojů Míša Neudert,  ten skončil za svým kolegou, tedy na místě patnáctém. 


„Na los měl smůlu i Míša, který se v prvním utkání také utkal s budoucím vítězem této váhy. Druhé utkání bylo vyrovnanější a Míša předvedl dobrý zápas.  Za sebe ale musím kluky pochválit. Soupeře měli opravdu těžké, jelikož turnaj byl opravdu nadupaný nejlepšími borci z Evropy. I tak ale kluci dokázali předvést, co v nich je, že když budou makat, v příštích letech to na bednu určitě dotáhnou," dodal závěrem Odl.