Dvojice ve složení Martin Kočandrle, Kryštof Zatloukal absolvovala velmi podobný závod. V jeho čtvrtině byli společně na hranici 40. místa, kde jeli ve skupince s Polákem Cielniakem. Na dalších kilometrech pak dojeli některé soupeře a jejich skupina se rozrostla. V polovině závodu byli na 34. a 37. pozici s minimálním odstupem mezi sebou.

V dalším průběhu se Kočandrle, který pracoval se Švýcarem Savarim a Italem Cusinim, začal svému českému parťákovi vzdalovat, své průběžné pozice ale hájili. Do cíle pak dorazili hned za sebou: Martin Kočandrle jako 35. se ztrátou 5:56,10, Kryštof Zatloukal jako 36. se ztrátou 6:19,9.

Kryštof Zatloukal, LK Slovan Karlovy Vary
Běžecké lyžování: Zatloukal při své premiéře obsadil pětačtyřicáté místo

„Tohle byla moje první třicítka v životě, tak jsem si tak v žertu říkal, že hlavně musím dojet. V cíli jsem chtěl být do 40. místa, což se mi povedlo, takže jsem spokojenej,“ vyprávěl Martin Kočandrle. „Nevěděl jsem moc, do čeho jdu a jak rychle mám závod rozjet. Proto jsem začal trochu pomaleji. V prvních dvou kolech docházelo k takovým drobným potyčkám mezi závodníky, jak jsme si srovnávali pozice. Pak se vytvořily mezery a všechno už šlo hladce. Pak jsem si našel skupinu, se kterou jsem jel zbytek závodu. Ze začátku tam byl i Kryštof Zatloukal, ale pak skoro spadl a ztratil nějaký čas.“

Šimon Pavlásek se po prvním okruhu držel v první polovině páté desítky, v polovině závodu ale propadl na pozice, které mu pak patřily až do cílové rovinky. V konečném pořadí mu patří přesně 50. místo, s odstupem 9:03,7 na vítězného Rusa Ivšina.

Čtvrtým Čechem v tomto závodu byl Jakub Strouhal, který většinu času pracoval osamoceně na příčkách kolem 58. místa, jež mu patří i ve výsledkové listině. Na vítěze ztratil čas 10:33,1.

MS, 30 km klasicky s hromadným startem, Vuokatti, junioři: 1. Alexander Ivšin (Rus.) 1:21:22, 2. Jan Friedrich Doerks (Něm.) +2,6, 3. Alexander Stahlberg (Fin.) +5,6 … 35. Martin Kočandrle +5:56,1, 36. Kryštof Zatloukal +6:19,9, 50. Šimon Pavlásek +9:03,7, 58. Jakub Strouhal +10:33,1