Vstup do prvního utkání vyšel hostujícímu Chodovu v sestavě Krausová, Vydrová, Kučková, sestry Pecháčkovy, Zahrádková, s liberem Gergelyovou výborně. Již v úvodu prvního setu si Chodov vytvořil šestibodový náskok, který si přes drobné výpadky udržoval až do koncovky, kdy se domácím povedlo dotáhnout náskok hostí až na rozdíl dvou bodů a za stavu 17:19 si vynutit druhý chodovský time-out.

Po oddechovém čase se hostům podařilo hned otočit a sadu získat nakonec 25:19. V následující sadě domácí přitvrdily na servisu, s kterým si chodovské volejbalistky nedokázaly vůbec poradit, a set získává Plzeň snadno 25:12. Změnou v sestavě, kdy se na hřišti na postu univerzála objevila Brezinová a na smeč se místo Vydrové přesunula K. Pecháčková, se hra opět vyrovnala, ve střední části setu se hosté dostávají do čtyřbodového trháku, o který sice v dramatické koncovce přišli, ovšem konečné skóre bylo 26:24 pro Chodov.

Stejně vyrovnaná byla i sada následující, v úvodu vedou domácí 8:6, ve střední pasáži Chodov otáčí na 16:13, aby v koncovce vedla Plzeň již 23:20. Chodov sice zapíná a získává za stavu 24:23 první mečbal zápasu, jenže chybou na servisu dává možnost Plzni na zvrat a ta toho využívá a vítězí 26:24. Takto prohraná koncovka čtvrtého setu se podepsala na psychice hostí a vedla k naprostému kolapsu v setu pátém. Nadšeně hrající Plzeň získává pátou sadu naprosto bez odporu 15:5 a vítězí v zápase 3:2.

K druhému zápasu nastupuje Chodov v sestavě Krausová, K. Pecháčková, Kučková, Brezinová, A. Pecháčková, Zahrádková, s liberem Gergelyovou. Od počátku první sady je znát, že hostující hráčky mají chuť urvat alespoň jeden zápas, a brzy vedou 8:2, Plzeň stahuje na 10:12, ale hosté přidávají a je to rázem 18:10, přichází však ještě jedna zápletka, když si hosté berou za stavu 19:15 time-out, set pak ale získají 25:19.

V následujícím setu hosté drží do poloviny sady několikabodové vedení, jenže bídným příjmem vracejí domácí do hry a Plzeň snižuje na 15:16, po technickém time-outu hosté odskakují na 19:15, za stavu 20:19 si ale musí brát Chodov time-out, ten hostům prospěje a poněkud unaveně působící domácí hráčky podléhají 20:25. I závěrečný set je vzácnou kopií setů předchozích, hosté jsou stále o krok vpředu a v koncovce se domácím daří snížit na rozdíl jediného bodu 20:21, hosté ale odvracejí veškeré pochybnosti o tom, kdo má vyhrát druhý zápas a ziskem sady 25:21 uzavírají vítězstvím 3:0 první polovinu soutěže.

Postřehy ze zápasů: Do osudu utkání opět zasáhla marodka, k dlouhodobě zraněným R. Veselkové a D. Bláhové se přidaly nemocné Š. Vodenková a M. Voláková. Plzeň v prvním zápase přehrála BVC především na servisu, který byl na samé hranici, možná za hranicí rizika, tomu ještě pomohlo velké množství nevynucených chyb hostí. V druhém zápase se k standardně dobře hrající Zahrádkové a Kučkové na bloku přidala na postu univerzála výborně hrající Brezinová, K. Pecháčková se skvěle srovnala s přesunem na post smečařky. Na straně domácích byl přece jen vidět velký úbytek sil z prvního zápasu, což bylo vidět i na servisu.

Volejbal 17. a 18. kolo 2. ligy žen: TJ Lokomotiva Plzeň – BVC WITTE Chodov 3:2 (-19, 12, -24, 24, 5) a 0:3 (-19, -20, -21)
Kadetky BVC WITTE podle očekávání nestačily na lídra prvoligové soutěže a prohrály dvakrát v Kralupech nad Vltavou 0:3.

Zdeněk Malich