Zájemců bylo tolik, že aby se na dráhu stadionu Olympu ve Stromovce vešli, museli být rozděleni do čtyř běhů. Mezi téměř 180 startujícími muži a ženami nechyběli ani vytrvalci z Karlovarska a opět byli vidět i na bedně.

Hned v prvním běhu nasadil vysoko laťku sokolovský Pavel Procházka, který proběhl cílem v čase 15:49 s více než třívteřinovým náskokem na vítěze páteční desítky, v Praze usedlého Američana Daniela Noaha. Když už to vypadalo, že jejich časy nikdo neohrozí, postaral se o to až ve čtvrtém běhu triatlonista Jan Čelůstka, který ve svém posledním závodě před odletem na olympiádu do Londýna zaběhl neuvěřitelný čas 15:25 min. a stal se tak suverénním vítězem celého mítinku. Jeho čas mohl být daleko lepší, kdyby nemusel donekonečna obíhat své soupeře – úplně všem dal nejméně jedno kolo! Na desítce stříbrný Honza Sokol zaběhl osmý nejlepší čas 16:37 a udržel se tak mezi adepty na celkové vítězství.

Královnou mezi ženami byla bezkonkurenčně mariánskolázeňská Monika Preibischová, které v cíli naměřili čas 17:24. Jedinou trochu vážnější soupeřkou jí byla Eva Vail – Tománková, které naměřili o 17:58, všechny ostatní ženy zůstaly daleko za nimi…

Zlatá pětka Emila Zátopka, absolutní pořadí: 1. Jan Čelůstka (Labe Tri Club) 15:25.57, 2. Pavel Procházka (AK Sokolov) 15:49.60, 3. Daniel Noah (Praha) 15:52.96 – 8. Jan Sokol (AK Sokolov) 16:37.77, 18. Monika Preibischová (AC Mariánské Lázně) 17:23.20 min.

Vítězem Zátopkova zlatého týdne se stává závodník s nejnižším součtem časů ze všech tří závodů. Třetí a poslední Zlatý maraton Emila Zátopka, který se v Praze poběží právě dnes večer. Odstartuje na Výstavišti v Holešovicích v 18:30 a bude „obalen" celou řadou dalších závodů. Na maratonské trati 42 195 metrů se uskuteční štafetové závody na 4x 10 550 metrů, na poloviční distanci půlmaraton a půlmaratonská štafeta 4x 5 275 metrů a v 19:30 silniční běh na 10 km jako Memoriál Luboše Tesáčka.

Zátopkův zlatý týden už v minulosti přinesl vytrvalcům Karlovarska řadu skvělých úspěchů. Hned první ročník v roce 2008 vyhrál Miroslav Švehla, který v součtu časů 3:42:41 porazil o více než čtyři minuty Daniela Orálka (Moravská Slávia Brno, 3:47:31). Triumf závodníků karlovarského Triatletu tenkrát završil třetím místem Slávek Švejdar.
Druhý ročník v roce 2009 vyhrál Jan Sokol (3:38:28) před Mírou Švehlou (3:57:47) a iniciátorem této akce, plzeňským maratoncem Vlastou Šroubkem (4:01:55). Sokol se pak prodral na bednu i ve třetím ročníku, kdy v součtu časů 03:35:48 skončil druhý za Petrem Minaříkem (AK Zlín, 03:32:59) a sokolovský vytrvalec byl na bedně i v loňském roce 2011, kdy si bronz součtem časů 4:28:16 vyběhal Marcel Ladka (1. Tomáš Veber, Domažlice, 3:51:38).