KV Arena se změnila opět k nepoznání a jindy ledová plocha se rozzářila barvami gymnastických koberců, výzdoby a dresů závodnic. Byla to parádní podívaná. „V celodenním závodním maratonu se vystřídalo 138 gymnastek ze 14 států světa. Nejmladší naději bylo 5 let a nejstarší dorostence 28, což je v tomto sportu již spíše výjimka," uvedl ředitel závodů Jiří Herian.

„Kristina Bernatová podala ve svých dvou sestavách s míčem a obručí očividně životní výkon, což ocenili diváci svým aplausem a hlavně rozhodčí známkovým ohodnocením, které jí, i přes jednu chybičku v jinak naprosto skvělém provedení, zajistilo zlatou medaili," neskrývá nadšení Jiří Herian.
Jinak celým závodům dominovaly hlavně zahraniční závodnice, které vybojovaly celkem 26 medailí. K těm nejlepším patřily moderní gymnastky z Ruska, Ukrajiny a Estonska.

„Skvělé byly také Bulharky a z Chorvatska přijela seniorka Laura Božić, účastnice mistrovství světa, která potvrdila své kvality a v Karlových Varech obsadila ve své kategorii první místo," doplňuje Jiří Herian. Na české závodnice tak zbylo pouze 10 medailových pozic. „A jediné české zlato právě brala karlovarská Kristina Bernatová," podotkl Herian.

Klára Tamchynová v kategorii „kadetky starší" se sice letos ve Varech neprosadila na bednu, ale bez ocenění nakonec neodešla. Obdržela zvláštní cenu náměstka primátora statutárního města Karlovy Vary, kterou jí předal náměstek Mgr. Jiří Klsák za její dlouhodobou úspěšnou sportovní činnost a příkladnou reprezentaci města.

Zvláštním hostem a osobností čtvrtého ročníku Carlsbad RG Cup byla Monika Míčková, několikanásobná mistryně a dlouholetá reprezentantka České republiky v moderní gymnastice. „Letos právě ukončila svoji závodní kariéru a přijela podpořit naše závody. Předvedla divákům i závodnicím skvělou gymnastickou exhibici a zejména české gymnastky, pro které je vzorem, využily možnosti se s ní vyfotografovat a nechat si podepsat její fotku. I díky její účasti byl letošní ročník více než vydařený. Nicméně poděkování patří těm, co tyto již tradiční závody podpořili, tedy městu Karlovy Vary, Karlovarskému kraji, KV Areně a dalším sponzorům," hodnotí závody jménem pořádajícího TopGym Karlovy Vary jeho předseda Jiří Herian.