Právě 203 centimetrů vysoký smečař se dvakrát zapsal do klubové historie Karlovarska, když se postaral nejen o první bod v v prestižní Lize mistrů, ale k tomu přidal navrch ještě premiérové eso.

„Určitě s tím počítali, že budeme hrát na hranici rizika, a my sami věděli, že pokud nebudeme hrát s vášní a absolutním nasazením, nemáme šanci,“ vracel se k vcelku úspěšnému vstupu do utkání Zmrhal.

Poté však rozjel polský sedminásobný mistr pořádnou volejbalovou jízdu, kterou Karlovarsko neumělo zastavit.
„Zaksa zkrátka neudělá takové chyby, kterých jsme schopní my. Tyhle týmy trestají každou nepřesnost, která se v české lize dá kolikrát ještě zachránit,“ poukazoval na rozdíly mezi soutěžemi Zmrhal. Zaksa během celého zápasu jasně před svými fanoušky dominovala, a po zásluze dosáhla na výhru 3:0, která byla v jejím podání povinná. „Na servisu takový rozdíl nebyl, jejich síla se projevila v útočné fázi a také v obranné, především na bloku. Kdyby se nám tyto dvě činnosti dařily trochu líp, zápas by třeba vypadal jinak,“ hledal hlavní příčiny neúspěchu Zmrhal.

Karlovarsko se sice během zápasu několikrát dostalo Zakse na dostřel, na rozdíl jediného bodu.
„Neměli jsme snad ani jednu pořádnou šňůru na servisu na rozdíl od soupeře, kterému se to podařilo v každém setu. Ačkoliv jsme nepodávali špatně, tak oni si s tím dokázali velmi efektivně poradit,“ upozorňoval na důležité momenty zápasu karlovarský volejbalista.

Karlovarsko sice bojovalo, ale tentokrát to bylo málo. Co tedy týmu během utkání chybělo? „Zkušenost a hlavně klid. Oni jsou zvyklí hrát proti silnějším týmům, to my říct nemůžeme. Jejich volejbalový um je větší než náš. To je holý fakt. Nás musí zdobit bojovnost a obětavost, zkrátka hrát nad hranicí svých možností,“ míní Zmrhal.
Ve třetím setu přece jen Zaksa trochu polevila a Karlovarsko dlouho drželo slibný náskok, když navíc několikrát využilo volejbalové ´jestřábí oko´. „Třetí set se tak mohl zdát, ale nakonec stejně dopadl velkým rozdílem,“ podotkl Zmrhal a pokračoval: „Jestřábí oko je super věc, která do sportu patří. Rozhodně to vnímám jako krok dopředu, navíc už jsem to zažil na mistrovství Evropy.“

I přes úvodní prohru nechtějí karlovarští volejbalisté hrát v nejprestižnější volejbalové klubové soutěži pověstné druhé housle.

„Jednoduše musíme podlézat lajny a být nepříjemný soupeř, který nic nevzdá. Viděli jsme, že je všechno na vyšší úrovni, a my se jí musíme přiblížit. Upřímně myslím, že italské velkokluby jsou ještě kvalitnější soupeř. Doma musíme využít kulisy a věřím, že předvedeme ještě lepší výkon,“ přeje si závěrem Zmrhal.