V hale míčových sportů hostili výběr Znojma a tentokrát varskému výběru znojemská velmi zachutnala, když si ji dali s pěti kousky a na své konto si připsali vítězství 5:3.

Zdroj: Youtube

„Celý zápas jsme dobývali branku soupeře, kterou střežil skvěle chytající gólman,“ načal své hodnocení dvacátého vítězství v prvoligové soutěži trenér Karlových Varů Petr Pánek.

Znojmo dorazilo do lázeňského města oslabeno o šest hráčů, i přesto vyhrálo první třetinu přesným zásahem Jaroslava Matouška, který se zapsal do střelecké listiny v závěrečné 20. minutě.

Varům pak pro změnu patřila třetina druhá, když velký obrat načal kanonýr Daniel Nicklas ve 22. minutě a další pak přidal kapitán Michal Strachota.

Vary předají výtěžek z dražby svých dresů při televizním utkání s Libercem.
Vary předají výtěžek z dražby svých dresů

„Nakonec se nám povedlo zápas otočit v náš prospěch,“ narážel Pánek na další tři trefy v závěrečné třetině, když se postupně zapsali do střelecké listiny Ondřej Vašíček, Martin Koubek a Jan Zavadil.

Hurricani si tak vytvořili nad Znojmem v 50. minutě čtyřbrankový náskok, když na ukazateli svítilo skóre 5:1. Závěrečná desetiminutovka však domácím hrubě nevyšla.

Dvakrát totiž inkasovali v přesilových hrách soupeře, a Znojmo tak korigovalo výsledek na přijatelných 3:5 z jeho pohledu.

„Škoda nezvládnutí konce zápasu, kdy jsme dvakrát inkasovali. Jsou to však pro nás zkušenosti pro blížící se play-off,“ hledal závěrem pozitiva na výpadku v závěrečné dvouminutovce karlovarský trenér.

FB Hurrican Karlovy Vary – TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:3 (0:1, 2:0, 3:2). Branky: 22. Daniel Nicklas, 37. Michal Strachota, 44. Ondřej Vašíček, 50. Martin Koubek, 50. Jan Zavadil – 20. Jaroslav Matoušek, 58. Pavel Palát, 59. Daniel Krejčíř. Rozhodčí: František Pangerl, Jiří Šedivý. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:2. Diváci: 152.