„Jsem rád, že se nám podařilo odčinit sobotní porážku, když jsme si připsali důležité body do tabulky proti skvělému soupeři,“ narážel kapitán Liaporu Jan Vanke na kvalitu soupeře, který do lázní dorazil s puncem vicemistrů extraligy.

Ani nedělní zápas však nenačali hráči Liaporu dobře, když propadli v první dvojici. „Následně předvedli skvělý obrat Tomáš Bíbr a Jakub Medek ve druhé dvojici, což bylo velmi podstatné pro vývoj celého zápasu,“ pochvaloval si Vanke parádní nohejbalový obrat.

Nohejbalisté Liaporu doma tvrdě narazili, poprvé v extralize padli, nestačili na Start, kterému podlehli 3:6.
OBRAZEM: Nohejbalisté Liaporu doma tvrdě narazili, nestačili na Start

Liapor šel poté sice do vedení po hře úvodních trojic, ale druhou trojku ovládli hosté a bylo srovnáno 2:2. „Třetí dvojice nám vyšla skvěle,“ narážel Vanke na vítěznou vloženou dvojku, která vynesla Liaporu opět vedení. „Zásadní moment byl singl, ve kterém porazil Lukáš Tolar úřadujícího mistra republiky a reprezentanta Jirku Kalouse,“ upozorňoval kapitán Varů na cenný skalp mladé pušky Liaporu.

A nebylo divu. Od tohoto momentu převzali taktovku nad utkáním. „Od tohoto momentu jsme drželi zápas pevně v rukou a poměrně přesvědčivě zápas dohráli do vítězného konce,“ radoval se Vanke z důležité výhry, která jeho tým udržela na první příčce extraligové tabulky.