Následující víkend bude patřit na ostrovském zimním stadionu opět sledgehokeji. Na programu tu totiž opět bude další dvoukolo Sportmall sledgehokejové ligy.

V sobotu 16. října tu vyjedou na ledovou plochu od 13.00 hodin prozatím dva nejlepší celky ligové tabulky. V barvách domácích to bude SKV Sharks Karlovy Vary, v dresu hostí pak úřadující mistr ligy Draci Kolín. Fanoušci sledgehokeje se tak mají opravdu na co těšit. Oba týmy totiž ještě v novém ročníku nezaváhaly, což slibuje řádnou podívanou.

„Na utkání jsme se připravovali jako na každé jiné. Favoritem je určitě Kolín, my tak můžeme jen překvapit a získat,“ vysvětluje kapitán Sharks Jiří Berger.
Navíc kolínským Drakům se daří i po střelecké stránce. Ve třech odehraných duelech Sportmall ligy si na své konto připsali nejen devět vítězných bodů, ale také čtyřiadvacet vstřelených branek, což dělá průměr osmi nastřílených gólů na jedno utkání. „Kolínu se v novém ročníku daří, ale my budeme chtít soupeře řádně potrápit,“ vzkazuje na dálku soupeři kapitán Karlovaráků.

O trošku hůře jsou na tom karlovarští Žraloci, ti nasázeli soupeřům ve třech utkáních jedenáct branek, což dělá průměr necelé čtyři vstřelené branky na jedno utkání. Kdo by si však myslel, že půjde o střelecké hody, rozhodně se mýlí, jelikož oba týmy inkasují jen poskrovnu.

Draci se smutně poohlíželi do své branky za pukem třikrát, Sharks pak čtyřikrát. Ale k tomu nejdůležitějšímu. Po pěti letech se postaví proti svému mateřskému klubu útočník Michal Geier, který společně s dalším exkarlovarským obráncem Tomášem Kvochem dorazí v dresu Kolína na západ Čech.
„Bude to pikantní souboj. Vlastně poprvé se Michal postaví proti nám, proto to bude hodně zajímavý souboj,“ míní Berger.

V neděli 17. října pak nastoupí hráči SKV Sharks opět na stadionu v Ostrově proti SKV Kings České Budějovice, tedy poslednímu týmu ligové tabulky.
Budějovice totiž ve třech odehraných zápasech na mistrovské body ještě nedosáhly. Tento duel začíná v Ostrově od 13.00 hodin.

„Cíl je jasný, výhra, tři body. Jiný výsledek pro nás bude ztrátou. Nesmíme ale soupeře podcenit, mohlo by se nám to vymstít. Pro vítězství uděláme vše, co bude v našich silách,“ slibuje Berger.