Slavný český bylinný likér Becherovka Original slaví další úspěch v zahraničí. Becherovka Original byla v rámci 2. ročníku mezinárodní soutěže NYISC oceněna zlatou medailí v kategorii likérů. Becherovka je prvním českým alkoholickým produktem, který v této soutěži uspěl.

Letošního ročníku se zúčastnilo přes 300 značek světových alkoholických nápojů z více než 30 zemí. V soutěži zasedá odborná porota, která zná koncové zákazníky nejlépe - maloobchodníci a velkoobchodníci, vlastníci barů a restaurací a dovozci. Porotci v letošním ročníku udělili celkem 15 zlatých medailí, 46 stříbrných a 61 bronzových medailí.

„Z ocenění máme ohromnou radost, zejména proto, že jsme v nedávné době zahájili distribuci becherovky na trhy ve Spojených státech a chystáme její uvedení na tamní trh. Soustřeďujeme se převážně na velká města, v nichž působí barmanská komunita a ocenění tedy přichází v ten nejlepší čas. Becherovka Original v poslední době zaznamenává úspěchy nejen na českém trhu, ale také právě na exportních trzích. Cena NYISC je potvrzením nadčasovosti a kvality becherovky,“ uvedl k ocenění Anthony Schofiled, generální ředitel Jan Becher – Karlovarská Becherovka, akciová společnost.