Rocková hudba provází šestačtyřicetiletého Jiřího Kubíka z Třemošné na severním Plzeňsku celý život. Je to už patnáct let, co se tento muž, kterému nikdo neřekne jinak než Ozzy (podle legendárního britského zpěváka), rozhodl založil agenturu Ozzy a Potkan, která se specializuje na zájezdy za koncerty po celé Evropě. Anejen to. Letos se Kubíkovi povedl skutečně mistrovský kousek. Do Prahy totiž pozval kapelu říkající si Heaven And Hell. V té nehraje nikdo menší než členové jedné z největších světových kapel všech dob – kytarista Tony Iommi, zpěvák Ronnie James Dio, basista Geezer Butler a bubeník Vinnie Appice.

Tedy muzikanti, kteří pod hlavičkou Black Sabbath natočili alba jako Mob Rules, Dehumanizer nebo právě legendární Heaven And Hell. „S pořádáním koncertůmám už zkušenosti. Dělali jsme například plzeňské vystoupení bývalého člena Deep Purple Glenna Hughese. Chtěl jsem zkusit ale ještě větší akci, a proto jsme do Prahy pozvali právě Black Sabbath alias Heaven And Hell,“ svěřil se Deníku Ozzy Kubík. Konkurenci má ale velkou. Letošní červen je na koncerty podobného ražení nabitý.

Hned den po Heaven And Hell v Praze vystupuje Ozzy Osbourne, nedávno v Čechách hrál Marilyn Manson nebo Iron Maiden. Přijedou také W. A. S. P. Jako cestovní agentura se v současné době Ozzy a Potkan specializuje především na zájezdy do sousedního Německa. „Je to velice silný trh, kde se odehrává drtivá většina stěžejních vystoupení,“ uvedl milovník kapel jako Deep Purple, Rainbow nebo právě Black Sabbath. „První víkend v srpnu se chystáme vyjet na německý festival Wacken, kde vystoupí například Saxon, Blind Guardian nebo Rose Tattoo,“ podotkl podnikatel a zavzpomínal na akci z roku 1996, kdy se vypravil se svou agenturou až do Velké Británie. „Tenkrát jsme jeli na festival Monsters Of Rock v Donningtonu. Lidé, co se s námi vypravili, mohli vidět na vlastní oči koncerty Kiss, Ozzy Osbournea, Sepultury nebo Skid Row,“ dodal Kubík