Ostrovská průmyslová zóna by se v nejbližší době měla dočkat naplnění svého poslání. Na západ Čech se totiž zřejmě chystá silný investor, který by zde měl v několika etapách vybudovat výrobní závod. V konečné fázi by mělo v podniku najít práci více než 1700 lidí.

„Mohu potvrdit, že jednáme s možným zájemcem o vybudování podniku v ostrovské průmyslové zóně,“ potvrdil spekulace Pavel Čekan, starosta Ostrova. V úterý se podle jeho slov sešli zástupci města, kraje a investora v Ostrově na první pracovní schůzce. Kvůli projektu se příští středu sejde mimořádné zastupitelstvo. „Investor požaduje 20 hektarů, ale v současné situaci může zóna nabídnout pouze 10 hektarů celistvých ploch. Bude proto nutné provést změnu územního plánu. Myslím si, že je reálná,“ podotkl starosta.

Podle informací Deníku by investorem měl být významný výrobce komponentů pro automobilový průmysl. „Prověřujeme více možností. Ostrov je jednou z nich, rozhodnutí ale zatím nepadlo. Bude mít dvě části – zda se vůbec bude stavět, a kde,“ uvedl vysoký manažer společnosti, který chce, stejně jako firma, zůstat zatím v anonymitě.

Ostrov má podle Pavla Čekana několik pozitiv. „Za prvé je to Centrum technického vzdělání, které může vychovávat zaměstnance. A za druhé je to dobrá dopravní dostupnost s návazností na rychlostní komunikaci R6, doprava by tak vůbec nezasáhla samotné město,“ vypočetl hlavní důvody, proč by se měl investor rozhodnout právě pro ostrovskou průmyslovou zónu, starosta.