Historicky teprve druhým vítězem se stal Filip Dušek, jehož společnost ELROZ INVEST s.r.o. vyrábí produkty z kovu, od rozvaděčů až po designový a dílenský nábytek, kterého zde vyrobili již miliony kusů. Značka ELROZ tak navazuje nejen na staletou tradici průmyslové výroby v regionu, ale zároveň se díky svému citlivému přístupu k inovacím úspěšně prosazuje i v nových oborech. 

Nezávislá porota, v jejímž čele již tradičně zasedl loňský vítěz EY Podnikatel roku České republiky Josef Průša, zakladatel a CEO společnosti Prusa Research a.s., ocenila u Filipa Duška schopnost transformovat obor svého podnikání i odvahu vystoupit mimo zavedené koleje, a přitom zůstat věrný tradici, kterou je v jeho případě zpracování a výroba kovových výrobků. Zatímco původním produktem firmy byly od založení společnosti v roce 1965 elektrické rozvaděče, dnes se vedle toho s velkým úspěchem zaměřuje na výrobu nábytku včetně jeho oceňovaných designových kolekcí. Činí tak navíc v souladu s přírodou a s maximálním ohledem na udržitelnost.

Petr Kulhánek, hejtman Karlovarského kraje, František Piškanin, Podnikatel roku 2012, Filip Dušek, majitel společnosti ELROZ INVEST a držitel titulu EY Podnikatel roku 2021 Karlovarského kraje a Helena Sladkovská, ředitelka soutěže EY Podnikatel rokuPetr Kulhánek, hejtman Karlovarského kraje, František Piškanin, Podnikatel roku 2012, Filip Dušek, majitel společnosti ELROZ INVEST a držitel titulu EY Podnikatel roku 2021 Karlovarského kraje a Helena Sladkovská, ředitelka soutěže EY Podnikatel rokuZdroj: Archiv EY Podnikatel roku

“Vítězství v soutěži EY Podnikatel roku v Karlovarském kraji je pro mě milým překvapením. Věřím, že tento úspěch bude mít pozitivní dopad nejen na další fungování a rozvoj naší firmy, ale že může pomoci reprezentovat i karlovarský region a jeho zdejší výrobní a řemeslnou tradici,” uvedl první dojmy z vítězství, Filip Dušek, majitel ELROZ INVEST s.r.o.

Úplně první Cube Store v České republice začal prodávat kola v Karlových Varech.
Úplně první Cube Store v České republice začal prodávat kola v Karlových Varech

„Velmi mě těší, že se porota letos podruhé v celé historii soutěže rozhodla udělit krajský titul v Karlovarském kraji. Filip Dušek je velký karlovarský patriot a na úspěšném rozvoji regionu mu velice záleží. Úspěch jeho výrobní firmy dokazuje, že podnikatelský duch v Karlovarském kraji žije. Přeji tomuto krásnému kraji spoustu dalších úspěšných podnikatelů napříč všemi obory,“ řekla u příležitosti slavnostního vyhlášení Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice.

“Soutěž EY Podnikatel roku přináší možnost zviditelnit podnikatelské příběhy, za kterými stojí spousta práce a sil. Díky úspěšným firmám a osobnostem, které je vybudovaly, se mohou v našem kraji rodit nové nápady, vznikat zajímavá pracovní místa. Karlovarský kraj se proto snaží vytvářet potřebné zázemí a komunikovat o představách firem, být v úzkém kontaktu s Krajskou hospodářskou komorou. Teď navíc stojíme na prahu transformace – přeměny regionu, která nabídne unikátní příležitost tradičnímu podnikání, ale také inovativním postupům a výzkumu”, uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Letiště Karlovy Vary
Věřím, že o lety do Antalye bude zájem, říká jednatelka karlovarského letiště

Výsledky národního finále a jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2021 České republiky budou vyhlášeny 1. března 2022. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále v červnu 2022 a bude bojovat spolu s ostatními národními vítězi z padesáti čtyř zemí světa o titul EY Světový podnikatel roku.