Odstupné od SUAS činí 12 průměrných platů plus další tři tisíce korun za každý odpracovaný rok. Nabídka cílí především na lidi, již se za dva až tři roky chystají do penze.

Zájem lidí z provozu je velký. „Je slušný, je to více než plánovaných 120 lidí, které měl tento sociální program oslovit," potvrdil Deníku předseda představenstva SUAS Jiří Pöpperl.

Hlavním důvodem, proč vedení společnosti s návrhem přišlo, je budoucnost firmy. „Měli jsme výpadky v tržbách a zvedly se náklady, včetně těch osobních," uvedl Pöpperl.

„Vyhlásili jsme proto sociální program pro ty, kteří zvažují, že by předčasně odešli," vysvětlil krok společnosti Pöpprle.

Zdůraznil ale, že ne všem bude případný odchod umožněn. Odborníci, za něž se těžko hledá náhrada, tak musí počítat s tím, že jejich nadřízení je nepustí.

Pro odboráře je tato cesta schůdná. „Je to jedna z možností, jak se vyhnout propouštění. Po dohodě s vedením jsme se rozhodli, že oslovíme skupinu zaměstnanců, zda nechtějí uvolnit místo," řekl předseda odborů v SUAS Jan Smolka s tím, že nabídka platí do poloviny letošního roku.

„Finančně je to lákavé a hlásí se spousta lidí," poznamenal Smolka s tím, že na jednotlivých pracovištích se už sestavují seznamy zájemců.

„Nemělo by to ale oslovovat mladé lidi, kteří v tom vidí jen jednorázové získání peněz. Utratí je a budou bez práce," upozorňuje na možné riziko odborář.

„Dělá mi to přibližně tři sta tisíc korun, už jsem se rozhodl a nabídku využiji. Mám předjednanou práci, takže bych jen přešel z jednoho zaměstnání do druhého. Přitom si zásadně vylepšíme rodinný rozpočet," řekl jeden z pracovníků, který si nepřál zveřejnit jméno. Redakce ho však zná.

V SUAS nyní pracuje přibližně 3 800 lidí, firma by si přála, aby se na konci letošního roku jejich počet pohyboval kolem 3 500. „Usnadní to vstup do roku 2015," poznamenal Smolka.