Hotel Thermal nezůstává ve svém rozvoji pozadu a stále se snaží nabídnout hostům nějaké novinky a vylepšení. Důkazem je rekonstrukce tří pater, která nabízejí modernější a příjemnější vzhled.

Potvrdil to Josef Pavel, ředitel lázeňského hotelu Thermal. „Po nových výtazích můžeme nabídnout nové pokoje, které nazýváme Comfort. Ty nabídnou hostům nadstandardní ubytování a s ním spojený větší komfort,“ vysvětlil ředitel.

Při rekonstrukci byl podle něj brán zřetel na konkrétní požadavky hostů. „Zohlednili jsme například poptávku arabských cestovních kanceláří a jejich klientů, kteří volali po propojených pokojích a koupelnách vybavených bidetem. Právě na tyto věci jsme brali ohled,“ doplnil Pavel.

V Thermalu se nejednalo o rekonstrukci kompletní, nýbrž dílčí, ta však dalece přesáhla pouze kosmetické úpravy. „Z hrubých stavebních úprav se například nahradily dřevěné příčky zděnými, vyměnily se lamelové stropy za sádrokartonové a v některých pokojích se udělala kompletní obnova koupelen,“ sdělil ředitel hotelu.

Rekonstrukce pater se dělala za provozu hotelu. „Nechtěli jsme riskovat ztrátu počtu klientů. Známe totiž i případy, kdy kvůli rekonstrukci museli na chvíli přerušit provoz a pak si důvěru hostů získávali zpět třeba dva roky. Toto jsme u nás vyloučili,“ konstatoval Pavel.

Hotel Thermal je nyní zaplněný zhruba ze sedmdesáti pěti procent, což je podle ředitele na začátek roku velmi slušné číslo.

Rekonstrukce čtvrtého, pátého a šestého patra se dělala od 17. ledna 2011 a hostům budou předány pokoje k užívání v dubnu letošního roku. Celkový rozpočet na rekonstrukci činil 10 milionů korun. „Tyto peníze jsme dodali z vlastních zdrojů,“ komentoval rozpočet šéf Thermalu.

S rekonstrukcemi by management hotelu chtěl pokračovat i v budoucnu. „Pokud se vše bude dařit, tak by už zhruba za tři roky mohlo být takto zmodernizováno všech patnáct pater Thermalu. Jedno už se opravovalo před zhruba dvěma roky a další tři nyní. Chceme každý rok vždy dvě až tři patra zmodernizovat. Nezůstáváme na mrtvém bodě,“ ujistil Pavel.