Když jdete v Karlovarském kraji na koncert nějaké populární kapely, tak má koncert ve většině případů jedno vodítko. Akce většinou pořádá agentura Vlny, jejíž hlavní postavou je bezpochyby Vladimír Suchan, který za svou kariéru už pozval do kraje celou řadu kapel i pravých hudebních legend, o kterých se mnohdy ani fanouškům nesnilo, že je spatří přímo ve zdejším regionu.

Ani po letech a v době, kdy chodí na koncerty méně lidí, neztratil Suchan chuť koncerty pořádat a jeho agentura i na letošek přichystala řadu hudebních pochoutek.

Jak jste se vlastně dostal k pořádání koncertů? Zavzpomínejte trochu na svoje začátky. Kdy vás začala bavit muzika, jaká a proč?
Koncerty s pravidelností pořádám od roku 1992, kdy byla po rekonstrukci otevřena Sokolovna Toužim. Ale počátek je jistě v době už před rokem 1989. To když jsme chtěli se známými uspořádat koncert dnešní skupiny Coda v Toužimi. Bylo to asi v roce 1983. Paradoxně jsem kvůli tomu vstoupil do SSM a po akci jsem zase vystoupil. Ten koncert byl kolem desáté večerní rozehnán policií se psy. Bylo to docela drsné, policajti rozházeli prášky pod stoly a nás vyhnali jako největší spodinu společnosti. Nám bylo osmnáct a chtěli jsme se bavit. Pak sokolovnu až do roku 1992 rekonstruovali.
Po roce 1986 jsme spíše jezdili do Maďarska nebo do Prahy, později i do Německa. Zážitky z koncertů Jethro Tull, Aerosmith, Tracy Chapman, Petera Gabriela, Stinga nebo Bruce Springsteena byly opravdu síla po tom prázdnu v tehdejším Československu. V Česku to byl jistě festival v nynějším Kongresovém centru, kde se postupně objevilo skoro vše z domácí scény i se všemi paradoxy té doby, kdy na chodbách, kde chodily největší politické špičky na schůze KSČ, najednou potkáte pankáče s půlmetrovým čírem nebo máničku s vlasy do půl pasu.

Jakou hudbu jste vlastně v té době poslouchal a co si rád poslechnete i v dnešní době?
Ve dvanácti třinácti jsem spíše poslouchal Smokie, ABBU, melodický rock až pop. Až hned poté do nás starší bratři začali tlačit klasiku jako Deep Purple, Black Sabbath, Slade, Nazareth a další. Po patnáctém roce přišli na řadu Pink Floyd, Blue Öyster Cult, Genesis, AC/DC, B52s a další. Dnes si poslechnu jistě tyto kapely kdykoli, mám je v sobě, a k tomu občas něco z české nebo slovenské scény. Zábavní jsou Horkýže Slíže, zajímavá je Gaia Mesiah, ale překvapiví naživo jsou třeba Support Lesbiens nebo Chinaski. A jak říkám naživo, když to není to osekané kvůli vydavatelství.
Ze zahraničních poslouchám teď hodně novinku, kterou právě vydali australští Airbourne. To je ta zábava s plnou vervou. Mimochodem jejich přirovnávání k raným AC/DC je skutečně namístě. Zkusili jsme je proto oslovit jako agentura a povedlo se. Airbourne poprvé vůbec přijedou do České republiky 9. června 2010 a zahrají v Retro Music Hall v Praze. Lístky jsou už v prodeji, a kdo zaváhá, ten u toho prostě nebude. Kapacita klubu není stadion. Velmi rád si také pustím kytaristu Joea Bonamassu.

Jak to aktuálně vypadá s návštěvností? Změnila se nějak od doby revoluce?
Návštěvnosti jdou ve vlnách. Po revoluci všichni začali procházet jakýkoli podnik, kde se hrálo. Koncem 90. let se rozběhly hlavně diskotéky. Koncerty českých kapel začaly návštěvností klesat. Petr Janda s Olympikem třeba uvažoval o ukončení kariéry a najednou po třech letech zase vyprodávali haly. To bylo v roce 2003. I v sálech to bylo podobné. A teď jsme zase v té spodní vlně. Jistě k tomu přispěla ekonomická situace ve světě, ale i klima v naší společnosti. Lidi jsou otráveni politikou a vším a to se přenáší i do zábavy.
Začal jsem s regionálními kapelami jako každý. První velkou akcí, co jsem dělal za hodně peněz a s velkým rizikem, byla skupina Katapult. Honorář byl tehdy kolem 35 000 Kč, a to na tu dobu byl balík. Klaplo to a rozjelo se další kolo, kde se vystřídaly všechny špičky české i slovenské scény. Vždy jdete dál. Ta možnost se objevila v dalších letech, kdy se mi podařilo do našeho kraje dostat opravdu světová jména, jako Jethro Tull, Blackmore´s Night, Suzanne Vega, Omega, Whitesnake, Scorpions, ale i ruští Alexandrovci.

Co plánujete na letošní rok?
Na letošek plánujeme v Lokti Over The Rainbow + Ken Hensleyho, pro motorkáře německé Bonfire, budou MIG21, Divokej Bill, slovenští Horkýže Slíže nebo Vypsaná Fixa, ale i třeba tradiční Folk country fest s Kamelotem, Rangers Bandem a dalšími. Az popové scény se objeví Lucie Bílá nebo Petr Kolář. Celý program na letošní sezonu bude hotový do konce března, tak sledujte naše stránky nebo web města Lokte.
Ještě jedna novinka čeká letos na návštěvníky našich koncertů, a sice voucher. Jde o kartu pro návštěvníky našich koncertů, kde jsou partnersky zapojeny Muzeum Becherovky, Muzeum Moser, hrad Loket a zámek Bečov. U těchto budou mít držitelé voucheru slevy na vstupném, které návštěvníci budou moci využívat přes celé léto, a do našeho kraje se tak vracet.
Dále je připraven v Sokolově pro otevření koupaliště Michal v pátek 4. července dvojkoncert skupin J.A.R. a Monkey Business. Oživení čeká třídu T.G.M. například akcí České pivovary v Karlových Varech ve dnech 8.-18. dubna 2010, kde se objeví 10 českých pivovarů a vše bude doprovázet pestrý program.