Přestože Karlovaráci mají k lázeňské léčebné péči prakticky nejblíže, využívají ji jen sporadicky a někteří vůbec. Léčbu spíše ocení klienti, kterým pobyt v Karlových Varech doporučí lékař.

„Doposud není plně doceněn příznivý vliv pitné kúry karlovarskými prameny a lázeňských procedur na mnohé zdravotní problémy. U laické i odborné veřejnosti. Každý rok ovšem narůstá počet lidí, kteří objevují blahodárný efekt procedur, které pojišťovna nehradí a lidé si je platí sami,“ vysvětluje ředitelka Alžbětiných lázní Stanislava Maulenová.

V polovině letošního března skončila akce Snadná cesta do lázní, kterou zde pro klienty připravili už počtvrté. „Myšlenka a cíl této akce zůstávají stále stejné. Umožnit především místním občanům čerpat lázeňské procedury za výhodnou cenu,“ doplnila ředitelka.
Procedury, které Alžbětiny lázně klientům nabízejí, zahrnují masáže, koupele, a to i pivní, vinné, medové a relaxační, skotské střiky, hydromasáže, rašelinové a skořicové zábaly, protistresové kúry a lymfodrenáže.

Právě Alžbětiny lázně budou muset už v květnu čelit konkurenci, na niž toto zdravotnické zařízení nebylo léta zvyklé. Nový balneoprovoz totiž buduje lázeňský hotel Thermal. Tento hotel dosud využíval procedury v Alžbětiných lázních pro své hosty.

„Přes tyto nepříznivé skutečnosti, a to se netýká jen nového balneoprovozu v Thermalu a avizovaného snížení odběru procedur ze strany tohoto našeho největšího odběratele, ale také kvůli zdražování energií a celosvětové finanční krizi věříme, že společným úsilím a novou strategií se nám podaří překlenout tyto problémy ke spokojenosti klientů a zaměstnanců,“ uvedla ředitelka.

U slov a slibů z její strany nezůstalo. Alžbětiny lázně totiž od 1. dubna letošního roku prodlužují čas na čerpání lázeňských procedur až do devatenácti hodin. „Snažíme se vyjít vstříc hlavně těm klientům, kteří jsou po celý den v zaměstnání a nemohou si dovolit lázeňskou léčbu během dne,“ vysvětlila ředitelka Maulenová. Alžbětiny lázně zároveň zavádějí nový systém předplatného, jenž klientům zaručuje výrazné slevy procedur.