„Znehodnocení koruny nám přineslo kurzovou ztrátu z přecenění cizoměnových úvěrů 34 milionů korun," uvedl Ciglanský.

Pro letošní rok ale firma kalkuluje s kladným výsledkem hospodaření ve výši zhruba pěti milionů korun. „Zatím vše nasvědčuje tomu, že se nám tento úkol podaří splnit," věří ředitel LFL.

Lázně loni navštívilo 31.508 hostů, z toho bylo 15.947 cizinců, kterým opět dominovali Němci.

Zatímco zahraniční klientela je stabilní, u české se projevila restriktivní opatření zdravotních pojišťoven.

„Úbytek v tomto segmentu hostů byl větší, než jsme plánovali. Přesáhl 45 procent oproti roku 2012. V tržbách jsme tak ztratili 50 milionů korun," popsal dopady Ciglanský a současně uvedl, že společnosti se ale podařilo nově získat zhruba 30 milionů korun na tržbách od tuzemců i cizinců samoplátců.

„Již několik let cílíme naši produktovou nabídku na tento segment trhu. Takže celkový pokles tržeb byl okolo 20 milionů korun," shrnul ředitel lázní.

Letos by se podle něj už mohl pokles ale zastavit. „První čtvrtletí nám ukazuje, že hostů přijíždějících na komplexní léčbu mírně přibylo. Ale naše marketingové aktivity směrujeme zejména na samoplátecký trh," uvedl Ciglanský.

Firma loni zaměstnávala bezmála 600 zaměstnanců. „V letošním roce neplánujeme nějaké významné změny v počtu zaměstnanců. Bude-li poptávka ze strany hostů na dostatečné úrovni, budeme spíše některé pracovníky přibírat. Na pracovním trhu je stále nedostatek kvalifikovaného personálu," dodal ředitel.