Čtyřkilometrový úsek za více než 1,5 miliardy korun by měl začít řidičům sloužit v říjnu. V současné době se pracuje na finálních površích komunikace, někde jsou už nainstalovaná svodidla, budují se protihlukové stěny. V provozu už je most se silnicí Chyše Valeč přes budoucí čtyřpruh, který je součástí mimoúrovňové křižovatky u Bošova. Hotový je také kruhový objezd na této silnici, další dva u Bošova ještě vyrostou. A to na komunikaci mezi Bošovem a Libkovicemi, po které nyní vede objízdná trasa. Budou se stavět až poté, co se provoz převede na novou čtyřproudovou silnici.

Úsek R6 Lubenec Bošov je prvním, který bude mezi Novým Strašecím a Karlovými Vary hotový. Celkem se jich plánuje 12 o celkové délce asi 80 kilometrů. Žádný jiný další se aktuálně nestaví.

To by se mělo změnit hned v příštím roce, kdy chce Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájit výstavbu dalších obchvatů Řevničova a Krušovic ve středních Čechách a Lubence na Podbořansku.

„V minulých dnech proběhla schůzka starostů dotčených obcí s premiérem a ministrem dopravy ohledně výstavby silnice R6 a opět nám bylo přislíbeno, že se obchvat Lubence začne stavět v příštím roce," sdělil Jiří Chaloupecký, starosta Lubence. V případě Lubence zbývá ŘSD vykoupit poslední pozemky, získat stavební povolení a vybrat firmu, která obchvat postaví. Kvůli urychlení příprav hodlá Ministerstvo dopravy zahájit práce na vypsání výběrového řízení ještě před dokončením výkupu pozemků, aby soutěže na zhotovitele staveb mohly být vypsané letos, nebo na začátku příštího roku.

Příprava stavby se má zrychlit

Zatímco úsek Lubenec Bošov řidičům mezi Prahou a Karlovými Vary kromě konce objížďky velké zrychlení cesty nepřinese, po dokončení obchvatů Lubence, Řevničova a Krušovic to bude podstatná změna.

Řidiči se vyhnou těmto městečkům, cesta se výrazně urychlí a obyvatelům zmíněných sídel přinese úlevu od intenzivní tranzitní dopravy.

Pokud se zmíněné obchvaty na silnici R6 opravdu začnou už v příštím roce stavět, řidičům by měly začít sloužit v letech 2018 a 2019. Stát chce na tyto miliardové investice využít dotace z evropských fondů.