Prestižní cenu z ankety Zaměstnavatel roku si ve čtvrtek 22.dubna na zámku Štiřín převzala za Karlovarský kraj společnost Witte Automotive z Nejdku. Ta se prosadila se svým projektem v oblasti vzdělávání. Firma se tedy pyšní cenou Zaměstnavatel regionu pro Karlovarský kraj.

„Anketa Zaměstnavatel roku je pro nás příležitostí změřit naše síly a schopnosti s konkurencí firem z Karlovarského kraje a celé republiky. Účastníme se jí pravidelně, i v minulých letech bylo Witte Automotive velmi úspěšná. Vzdělávání zaměstnanců dlouhodobě bereme jako šanci zkvalitnit vlastní zaměstnance, výsledky firmy, ale i atraktivitu naší společnosti jako zaměstnavatele,“ říká Milan Kohout, vedoucí personálního týmu. „Ocenění je povzbuzením pro další léta a potvrzením správnosti cesty ve vztahu zaměstnavatel – zaměstnanec. Je potřeba dodat, že se jedná teprve o druhé ocenění tohoto druhu v naší historii a zejména si jej vážíme s ohledem na fakt, že je to ocenění za rok, kdy naše firma prožívala hospodářskou recesi,“ dodal vedoucí.

Podle mluvčí Witte Automotive Martiny Poštové přečkala firma krizi úspěšně. „Současná hospodářská situace se stabilizovala. Tržby v meziročním srovnání leden – březen 2009 a stejného období letošního roku vzrostly v desítkách procent. To nám umožňuje opětovně přijímat zaměstnance a zaměstnankyně do výroby i technických pozic. Přednostně jsou uplatňováni bývalí zaměstnanci, které jsme byli z důvodu hospodářské recese nucena propustit,“ řekla Poštová.