Nezaměstnanost klesala v březnu ve všech třech okresech Karlovarského kraje. Stále je ale na tom nejhůře Sokolovsko, kde bylo v březnu 9,6 procenta práceschopných lidí bez zaměstnání. Proti únoru ale podíl klesl o 0,4 procenta. Na práci čeká 6171 lidí.O 0,3 procenta klesla nezaměstnanost na Karlovarsku, kde bylo na konci března bez práce 8,0 procent lidí, což znamená 6634 lidí v evidenci úřadů práce.

Na Chebsku, kde je dlouhodobě nejnižší nezaměstnanost v kraji, klesl v březnu podíl nezaměstnaných o 0,4 procenta na rovných šest procent. Bez práce je na Chebsku 3980 lidí.

Nezaměstnanost klesala v kraji už v únoru a v březnu pokles pokračoval. Mohou za to sezonní práce i příznivé počasí pro stavebnictví. Tomu odpovídá i nárůst počtu volných pracovních míst. V březnu jich úřady práce evidovaly 2225, o 358 více než v únoru. Nabídka práce je ale velmi odlišná v jednotlivých okresech. Na Sokolovsku si mohou uchazeči vybrat z 346 míst, na Karlovarsku je jich už 720 a na Chebsku dokonce 1159.

Ve výsledku to znamená, že na jedno volné místo je na Sokolovsku 17,8 uchazeče, což je sedmý nejvyšší poměr v zemi. Na Karlovarsku připadá na jedno místo 9,2 uchazeče. Na Chebsku pak na jedno volné místo připadá 3,3 uchazeče, což je osmý nejnižší podíl v Česku.

V Karlovarském kraji se v únoru nově nahlásilo na úřady práce 1549 lidí, což bylo o 192 více než před měsícem.