V Karlovarském kraji klesla v dubnu míra nezaměstnanosti o půl procentního bodu na 8,3 procenta. Pokračuje tak dále pozitivní trend z posledních měsíců. „V regionu nyní úřady práce evidují 13 854 uchazečů o zaměstnání, kteří mohou okamžitě nastoupit do práce. Je jich o 955 méně než v předchozím měsíci,“ informovala včeraluvčí Úřadu práce v Karlových Varech Petra Dolejšová.

Míra nezaměstnanosti v Karlovarském kraji je třetí nejvyšší v republice. Průměrná míra nezaměstnanosti v Česku byla ke konci dubna 6,8 procenta. Hůře než Karlovarský kraj na tom byl v dubnu pouze Ústecký kraj se 12,6 procenta a Moravskoslezský kraj s 11,4 procenta. V meziročním srovnání v Karlovarském kraji míra nezaměstnanosti klesla o 1,4 procentního bodu. V dubnu přibylo v evidenci tří úřadů práce v kraji 1386 nových uchazečů o práci. „Stabilizace na trhu práce a pokles počtu nezaměstnaných se projevuje už od března.

Tento vývoj pozitivně ovlivňuje zahájení sezonních prací. Vliv sehrálo i příznivé počasí na konci zimy, jež umožňovalo vykonávat řadu prací venku,“ uvedla Dolejšová. Ze tří okresů Karlovarského kraje na tom bylo v dubnu tradičně nejhůř Sokolovsko, kde byla míra nezaměstnanosti 10,2 procenta. Šlo o meziměsíční snížení o 0,7 procentního bodu.

Za Sokolovskem následovalo Karlovarsko s 8,4 procenta a snížením oproti březnu o 0,3 procentního bodu. Nejnižší míra nezaměstnanosti je nadále na Chebsku, kde na konci dubna činila 6,3 procenta a klesla o 0,8 procentního bodu. Úřady práce Karlovarského kraje evidovaly v závěru dubna 2962 volných pracovních míst. Je to o 104 míst více než v předchozím měsíci a o 1326 míst více než v dubnu roku 2006. Na jedno volné pracovní místo v současné době připadá zhruba pět uchazečů.