VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nezaměstnaných je zase více, plní se tak chmurné prognózy

Karlovarský kraj - Lidí bez práce bylo v Karlovarském kraji koncem září 18 404. Podíl nezaměstnaných se tak v porovnání se srpnem zvýšil o 0,1 procentního bodu na 8,9 procenta. Odborníci tento vývoj ve svých prognózách bohužel předvídali s tím, že s blížící se zimou může být asi ještě hůře. A to například vzhledem k ukončení sezónních prací a statistiky ještě nejspíše ovlivní absolventi škol, kteří dosud nenašli uplatnění.

9.10.2013 4
SDÍLEJ:

Volných míst v nabídkách příliš není, jedním z mála je prodavač.Foto: Foto Deník

Nejhorší situace je setrvale na Sokolovsku, kde podíl nezaměstnaných představoval v závěru září 10,6 procenta a vzrostl oproti srpnu o 0,1 procentního bodu. Ještě vyšší nárůst, o 0,2 procentního bodu, hlásí Karlovarsko. Tady podíl lidí bez práce představoval 8,8 procenta. Relativně nejlepší situace je na Chebsku s podílem nezaměstnaných 7,2 procenta.

Počet uchazečů, kteří jsou schopni nastoupit ihned do práce, stoupl v Karlovarském kraji proti srpnu o 150.

„V průběhu měsíce září bylo v kraji nově zaevidováno 2040 osob. Je to o 624 nově evidovaných uchazečů více než v předchozím měsíci a o 153 více než v září 2012," uvedla Petra Dolejšová z karlovarského úřadu práce.

Počet uchazečů o zaměstnání z řad absolventů a mladistvých představoval k 30. září celkem 1 369, z toho bylo absolventů 1 120.

Ke stejnému datu bylo hlášeno zaměstnavateli 1 246 volných pracovních míst. Je to o 131 míst více než v předchozím měsíci a o 158 míst méně než v září roku 2012.

Na jedno volné pracovní místo v současné době připadá přibližně 15 uchazečů. Nejčastěji hlášená místa jsou v následujících profesích: prodavač, administrativní pracovník, řidič, číšník/servírka, uklízeč a pomocník, kuchař, recepční, obchodní zástupce, masér a řídící pracovník.

V rámci aktivní politiky zaměstnanosti bylo v okresech Karlovarského kraje od počátku roku poskytnuto 251 příspěvků na vytvoření pracovních příležitostí v rámci veřejně prospěšných prací, 41 v rámci vytvoření společensky účelných pracovních míst, 44 na zahájení samostatné výdělečné činnosti. Dále bylo poskytnuto 5 překlenovacích příspěvků (v souvislosti se zahájením samostatné výdělečné činnosti) a 2 příspěvky na zřízení či provoz chráněného pracovního místa pro osoby se zdravotním postižením.

Od počátku roku bylo vytvořeno 355 pracovních míst v rámci veřejně prospěšných prací a 318 společensky účelných pracovních míst spolufinancovaných ze státního rozpočtu ČR a Evropského sociálního fondu (ESF). Dále bylo vytvořeno 156 pracovních míst v rámci projektů ESF cílené programy RIP.

Do rekvalifikačních kurzů bylo v Karlovarském kraji od počátku roku 2013 zařazeno celkem 1 177 uchazečů o zaměstnání.

V České republice v září dosahoval podíl nezaměstnaných 7,6 procenta.

Mezi okresy s nejvyšším podílem lidí bez práce bylo na sedmém místě Sokolovsko. Nejhůře je na tom Mostecko, kde je bez práce 13,6 procenta lidí.

Autor: Vladimír Meluzín

9.10.2013 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

POI ve své nebezpečné ohnivé formě.

Cirkusák, který nepotřebuje šapitó

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Karlovarsko – Kolem šesti desítek vzrostlých rostlin konopí zajistili kriminalisté na pozemku sedmačtyřicetileté ženy, kterou teď stíhají za přečin nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou a psychotropní látku.

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení