V evidenci Úřadu práce v Karlových Varech ubylo k poslednímu listopadovému dni v Karlovarském kraji lidí bez práce. Na konci listopadu dosahovala míra nezaměstnanosti 9,4 procent. Na jedno volné pracovní místo připadá patnáct nezaměstnaných. Největší šanci získat práci mají v kraji manipulační dělníci, zedníci, prodavači či zdravotní sestry a lékaři.

„Sehnat práci není v našem kraji vůbec lehké. Snažím se o to už přibližně půl roku, ale stále marně. Rozhodla jsem se, že se podívám po zaměstnání v Praze nebo v Plzni a domů budu jezdit pouze na víkendy, bohužel mi nic jiného už nezbývá,” uvedla Alena Sotolářová z Karlových Varů.

V evidenci úřadu práce bylo k 30. listopadu 16 762 uchazečů o zaměstnání. Ve srovnání s minulým měsícem je to snížení o 95 lidí. „V průběhu minulého měsíce bylo nově zaevidováno 1 895 osob. Naopak vyřazeno z evidence bylo 1 974 uchazečů o práci,” konstatovala Veronika Rohošková, vedoucí referátu trhu práce. Zaměstnavatelé nahlásili 1139 volných pracovních míst. „Dlouhodobě je největší poptávka po zdravotních sestrách a lékařích. Nejvyšší míra nezaměstnanosti byla zaznamenána v okrese Sokolov, a to 11,8 procent. Nejnižší naopak na Chebsku, kde byla k 30. listopadu 7,4 procent. Na Karlovarsku dosahovala míra nezaměstnanosti 9,2 procent,” dodala Rohošková.

Od počátku letošního roku bylo vytvořeno 359 pracovních míst v rámci veřejně prospěšných prací. Do rekvalifikačních kurzů se zapojilo v letošním roce už 1 495 uchazečů o zaměstnání.