Na úřadě práce přibylo 796 uchazečů o zaměstnání. Největší šanci získat práci mají dlouhodobě zdravotní sestry a lékaři.

„Na jedno volné pracovní místo v současné době připadá 23 uchazečů. Vprůběhu měsíce listopadu bylo na úřadech práce Karlovarského kraje nově zaevidováno 2431 osob,“ konstatovala Veronika Rohošková z Úřadu práce v Karlových Varech. K poslednímu listopadovému dni bylo na úřadu práce zaevidováno 1192 absolventů a mladistvých. Zaměstnavatelé nahlásili celkem 812 volných pracovních míst. „Nejčastěji hlášená dlouho neobsazená místa jsou v profesích manipulační dělník vprůmyslu, prodavač, zdravotní sestra a lékař,“ dodala Rohošková.

Na nedostatek pracovních příležitostí si stěžují hlavně mladí lidé. „Já jsem skončil školu před půl rokem, ale práci jsem stále ještě nesehnal. Je to těžké, protože všude chtějí praxi. Zajímalo by mě, jak si ji mám udělat. Přivydělávám si alespoň na brigádách, teď před Vánoci jich je naštěstí dost,“ řekl devatenáctiletý Milan Hajna z Karlových Varů.

Nejvyšší míra nezaměstnanosti byla zaznamenána vokrese Sokolov, a to 10,21 procenta. Naopak nejnižší míru nezaměstnanosti vykazuje dlouhodobě okres Cheb, konkrétně 8,9 procenta. Stále více lidí se zapojuje do rekvalifikačních kurzů. „Od počátku roku 2010 bylo do kurzů zařazeno 1981 uchazečů o zaměstnání. Vytvořeno bylo také 455 pracovních míst vrámci veřejně prospěšných prací a 463 pracovních míst vrámci společensky účelných pracovních míst,“ dodala pracovnice úřadu Veronika Rohošková.