Společnost Realistic, a.s., zahájila ve čtvrtek slavnostně výrobu v nově zrekonstruovaném areálu. Náklady na jeho modernizaci dosáhly částky téměř 100 milionů korun. Jedná se o jednu z největších soukromých investic v Karlovarském kraji.

„Na rekonstrukci stávajících objektů a výstavbu nových hal se nám podařilo získat dotaci z programu OPPI Evropské unie ve výši 43,5 milionu korun,“ uvedl Martin Šretr, předseda představenstva Connexion Groupe, vlastníka firmy Realistic. Další dotaci ve výši šesti milionů korun se pak podařilo získat na doplňující technologie.

Společnost Realistic předpokládá, že do pěti let se jí podaří zvýšit objem výroby až o sto procent. S tím je spojené i zvýšení počtu pracovních míst. „Předpokládáme, že do dvou let by mělo přibýt zhruba devadesát pracovních míst,“ poznamenal Martin Šretr. V současné době Realistic zaměstnává zhruba sedm desítek pracovníků. V areálu vznikly tři nové haly. „Rekonstruovali jsme 2500 čtverečních metrů stávajících výrobních ploch. Výstavbou nových hal máme k dispozici 3 725 metrů čtverečních,“ poznamenal Vlastimil Hellebrand, generální ředitel společnosti Realistic při prohlídce závodu.
Společnost Realistic se zabývá výrobou plynových a elektrických pecí a sušicích komor.

Historie společnosti se začala psát už v roce 1929, kdy vyráběla elektrické sušáky a další potřeby pro kadeřníky. Tehdy nesla název Josef Mayer, Realistic Karlsbad. Tento název pocházel od reklamního sloganu ´Realistische Dauerwellen´ – realistické vlny na dámských kadeřích. Majitel firmy byl po roce 1945 odsunut a továrna začala vyrábět elektrické pece pro porcelánky na Karlovarsku. V roce 1996 byla společnost privatizována a začal její všestranný rozvoj.