ČSOB za uplynulých 8 let trvání programu podpořila už 820 projektů po celé republice v celkové výši více než 42 milionů Kč. Do regionů letos věnuje 2 250 000 Kč a kromě odborné poroty zapojí do rozhodování veřejnost.

Tři uchazeče o divokou kartu veřejnosti budeme postupně představovat na stránkách Deníku „V dnešní nelehké době, je více než kdykoliv předtím důležité pomáhat přímo lidem a komunitám po celé republice. Věřím, že díky naší podpoře pomůžeme pomoci místním organizacím a spolkům překonat složitou ekonomickou situaci, říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Centrum pomůže při nemoci rodičů nebo jiné náhlé situaci

V minulých ročnících programu ČSOB pomáhá regionům byla finančně podpořená celá řada zajímavých projektů od vzdělávacích programů, přes nákup potřebného vybavení až po projekty pro zlepšení důstojného života ve stáří. Právě jedním z takových projektů je první představený v Karlovarském kraji.

Uchazečem o divokou kartu je Denní centrum Žirafa, z.s., které zajišťuje pro postižené děti v Karlových Varech denní sociální služby. Nově chce zřídit takzvanou odlehčovací službu pro rodiče, kteří se důvodů nečekané situace nemohou o děti postarat.

„Může se stát, že matka samoživitelka onemocní nebo se rodina ocitne v nenadálé situaci a nemůže se krátkodobě o dítě starat. Pak nastává okamžik, kdy naše služba převezme 24hodinovou péči. “ říká Renata Kunešová z Denního centra Žirafa.

Pro poskytování nonstop odlehčovací služby potřebuje centrum opravit a rozšířit své stávající prostory. K tomu mu chybí finanční prostředky, které chce získat z programu ČSOB Pomáhá regionům.

Každý hlas se počítá 

O tom, kdo získá divokou kartu, se rozhoduje právě teď na webu www.csobpomaharegionum.cz. Hlasovat pro projekt, který je ze tří nabízených nejzajímavější, je možné až do 20. května.  

Z hlasování vzejde vítěz, který se spolu s dalšími třemi projekty v každém kraji pokusí získat co možná největší finanční pomoc. Výše finančního příspěvku od banky se odvíjí podle toho, jak úspěšní jsou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců. Banka do každého regionu pošle 150 000 Kč.
Veřejnost bude moc projekty finančně podpořit od 2. června až do 3. července. A už 8. července budou známí ti nejúspěšnější. 
V poslední podzimní části programu lidé podpořili projekty ve svém okolí celkovou částkou 1 775 243 Kč. Celkem se tedy po započítání příspěvku od ČSOB mezi účastníky rozdělovalo 3 925 243 Kč.