Pokud se podaří zajistit financování záměru, mohlo by návštěvnické centrum přivítat první zájemce o poznání výroby porcelánu na podzim.

„Pro návštěvnické centrum chceme využít budovu bývalé jídelny. Jedná se o společný projekt porcelánky Thun 1794 a společnosti Sedlecký kaolin Božičany. Expozice by tak měla lidem představit celý proces výroby porcelánu. A to od těžby a zpracování kaolinu až po jeho využití ve výrobě porcelánu, která tu bude rovněž podrobně představena. No a jak to funguje přímo v továrně, to se potom mohou přesvědčit lidé při její prohlídce. Dostanou tak ucelené informace hned o dvou odvětvích spjatých s regionem," uvedl generální ředitel společnosti Thun 1794 Vlastimil Argman.

Náklady na vybudování nového centra jsou odhadovány na zhruba čtyři miliony korun. Porcelánka se už pokoušela získat od státu dotaci, ovšem neuspěla. Nejspíše tak bude do projektu investovat ze svých zdrojů s významnou podporou Sedleckého kaolinu Božičany.

K návštěvnickému centru bude přivedena cyklostezka navazující na trasu mezi Novou Rolí a Karlovými Vary.

Návštěvnický okruh v Nové Roli je součástí takzvané Fabrik Tour, která zahrnuje kromě porcelánky také karlovarskou sklárnu Moser a muzeum likérky Jan Becher. „Spolupráce mezi těmito třemi společnostmi z regionu nadále pokračuje, pozměnil se ovšem název, pod nímž je projekt prezentován. A to na Karlovarská tradice. Což je velmi výstižné a zdůrazňuje to tradiční výrobu spojenou s Karlovarskem," konstatoval Argman.

V porcelánce Thun 1794 v Nové Roli je kromě návštěvnického okruhu velmi populární rovněž Porcelánová školička, určená především pro děti z mateřských a základních škol. Samy si mohou vyzkoušet, jak vznikají výrobky z porcelánu.