A také jde o jediné stavební pozemky v této kategorii, které jsou v současné době v lázeňském městě k mání.

„Je to jedna z posledních lokalit, která se bude prodávat. Zlatý Kopeček má výbornou strategickou polohu. Jde o parcely v poklidné části lázeňského města, s převahou zeleně, přitom ale v dosahu městské hromadné dopravy i obchvatu Karlových Varů, který je součástí rychlostní silnice R6," vysvětluje zájem lidí o zdejší bydlení jednatel firmy Martin Šretr. Jinými slovy se budoucí zdejší majitelé domů dostanou do centra Karlových Varů za čtyři minuty. Pro děti jsou v blízkosti základní i mateřské školy, v dosahu je i zdravotní středisko a do velkých nákupních zón to odtud trvá několik minut.

Na Zlatém Kopečku v Rybářích bude k dispozici 43 parcel. „Územní rozhodnutí už bylo vydáno a nyní čekáme na na stavební povolení na inženýrské sítě a komunikace," vysvětlil Martin Šretr.

Celková plocha pro výstavbu na Zlatém Kopečku počítá s téměř 50 tisíci metry čtverečnými plochy, přičemž cena jednoho zasíťovaného metru činí 2 700 korun. Parcely jsou orientovány na jižní stranu a počítá se zde i s dětským hřištěm. „Domy si zde staví většinou Češi, to máme ověřené. Není to náš první investorský záměr. Zahájit stavbu v této lokalitě by zájemci mohli už v letních měsících," dodal Martin Šretr.

Projekt za 15 až 17 milionů připravovala společnost Connexion Groupe několik let. Investorům totiž plány komplikuje stále nedokončený územní plán Karlových Varů. Ten měl být původně schválen už v roce 2013, jeho finální verze ale bude na stole možná až koncem roku 2015.

„V září budou zpracovány návrhy a pak bude možné územní plán dopracovat," uvedl náměstek Petr Bursík (ODS). Ani on není zdržením zpracování tohoto nejdůležitějšího dokumentu města nadšen.