Úřady práce v regionu evidovaly v závěru května 17 405 lidí bez zaměstnání. V porovnání s dubnem to bylo o 855 lidí méně. V regionu pak bylo k dispozici koncem měsíce května na 1 518 volných pracovních míst. Jejich počet byl o 253 vyšší než v předchozím měsíci a o 97 vyšší než ve stejném období loňského roku.

V průběhu měsíce bylo nově zaevidováno 1 294 osob. Ve srovnání s minulým měsícem to bylo méně o 267 osob a v porovnání se stejným obdobím předchozího roku méně o 43 osob.

„Z evidence během května odešlo celkem 2 149 uchazečů. A to z důvodů ukončení evidence nebo to byli vyřazení uchazeči. Bylo to o 428 osob méně než v předchozím měsíci a o 303 osob více než ve stejném měsíci minulého roku. Podíl nezaměstnaných stejný nebo vyšší než krajský průměr vykázaly dva okresy. Nejvyšší byl v okrese Sokolov s 10 procenty, v okrese Karlovy Vary dosahoval 8,2 procenta. Nejlépe je na tom Chebsko, kde v květnu podíl nezaměstnaných klesl na 6,5 procenta," uvedla mluvčí krajské pobočky úřadu práce Petra Dolejšová.

Největší nabídka míst je na Chebsku, kde zaměstnavatelé hledají 867 lidí. Na jedno volné místo tam připadá 4,8 uchazeče, což je pátý nejnižší podíl z okresů České republiky. Na Karlovarsku je nyní 432 volných míst. Na jedno místo v tomto regionu tak připadá 15,6 uchazeče. Nejhůře budou hledat práci lidé na Sokolovsku. V nabídce je zde jen 219 volných míst a na každé z nich připadá 29,5 uchazeče. To je třetí nejvyšší podíl mezi okresy.

V České republice v květnu klesla nezaměstnanost stejným tempem, a to na 7,5 procenta. Meziměsíční pokles nezaměstnanosti hlásí všech 77 okresů.