VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Průmyslové zóny jsou šancí pro rozvoj kraje

Karlovarský kraj - Na první oficiální návštěvu Karlovarského kraje přijel v pondělí Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory České republiky. Stalo se tak necelých pět měsíců po jeho zvolení do čela komory. Ing. Vladimír Dlouhý, CSc., je český ekonom a politik, bývalý ministr průmyslu a obchodu v letech 1992 1997. V letech 1989 1992 byl ministrem hospodářství. Byl členem Národní ekonomické rady vlády (NERV), v posledních volbách kandidoval na prezidenta republiky. Nyní působí v soukromé sféře a věnuje se poradenské a pedagogické činnosti.

15.10.2014 3
SDÍLEJ:

Prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý navštívil Karlovarský kraj.Foto: Foto Deník Vladimír Meluzín

Do Karlovarského kraje přijel Vladimír Dlouhý na setkání s místními podnikateli a aby se seznámil s problematikou tohoto regionu.

Prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý nepřijel do Karlovarského kraje jako ten, kdo chce rozdávat rozumy. Region navštívil s tím, že se chtěl seznámit s místními podnikateli a poslechnout si jejich názor na aktuální problémy. Svůj názor na některé věci ale Deníku sdělil.

V regionu dříve působily dvě hospodářské komory, které se před nedávnem spojily do jedné, krajské. Je to podle vás správný krok?

Plně respektuji rozhodnutí orgánů těchto komor, které považovaly za účelnější vytvořit jeden subjekt zastupující podnikatele z regionu. V čele krajské komory stojí lidé, kteří mají jasno, jakou cestou se ubírat a jak by měla komora pracovat. Jen bych podotkl, aby se vedle práce na krajské úrovni nezapomínalo, že hospodářská komora musí být takříkajíc viditelná také na úrovni okresů.

V rámci vaší návštěvy pro vás byla připravena také návštěva chebské průmyslové zóny. Jak se vám líbila a jaký máte obecně názor na průmyslové zóny?

Chebská průmyslová zóna mě velmi zaujala. Je vidět, že se do jejího rozvoje cíleně investovalo a její rozvoj nebyl ponechán náhodě. O tom svědčí její obsazenost a to, že se má dále rozvíjet. Když se podívám, jak průmyslová zóna v Chebu funguje, a srovnám to s mírou nezaměstnanosti v tomto okrese, která je nejnižší v kraji, pak možná nejde o náhodu. Právě průmyslové zóny mohou být jednou ze šancí pro rozvoj kraje, kde jde na Sokolovsku do útlumu těžba uhlí. Tomuto okresu by mohla obdobná průmyslová zóna, jako je ta chebská, možná také pomoci. Je to možnost, jak do regionu přilákat investory a ti poté mohou vytvořit pracovní místa.

Co z vašeho pohledu považujete za největší problém Karlovarského kraje? Podnikatelé si nejspíše stěžovali na špatnou dopravní infrastrukturu…

Je to tak, kromě jiného se hovořilo o problematice dostavby rychlostní silnice R6 směrem na Prahu. Určitě je dobré, že byla dokončena alespoň na území kraje, což ale samozřejmě nestačí. Ovšem spojení na Prahu, to je opravdu špatné. Je smutné, že už vláda Vladimíra Špidly přijala usnesení o tom, že bude tato silnice dokončena do roku 2012. A bohužel ani budoucnost, jak zaznělo i od místních podnikatelů a představitelů kraje, není zrovna dobrá. Sice se něco staví, ovšem řada úseků není vůbec připravena. Karlovarský kraj má nevýhodu, že ani železniční spojení na Prahu není ideální.

Má Karlovarský kraj nějaký rozvojový potenciál?

Určitě je to kromě jiného kombinace lázeňství a cestovního ruchu. V této oblasti je to podnikatelsky velmi zajímavá destinace.

Autor: Vladimír Meluzín

15.10.2014 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

parlamentní volby v Horních Počernicích, 20.10.2017
SLEDUJEME ON-LINE
22

Volební místnosti se zavřely

Ilustrační foto.

Do Chebu míří Snow film festival

V Karlovarském kraji se očekává účast kolem 50 procent

Karlovarsko - Volební účast kolem 50 procent se očekává v Karlovarském kraji.

Osobní auto začalo hořet za jízdy na dálnici. Posádka ohni unikla

Karlovarsko – Osobní automobil Renault začal v úterý odpoledne hořet na dálnici D6 u sjezdu na Nové Sedlo.

Volební účast je zatím průměrná

Karlovarsko - Zájem o volby v Karlovarském kraji a na Karlovarsku byl v pátek poměrně slušný, ale nad průměrnou účast při volbách před čtyřmi roky (kolem 51 procent) se zatím nedostal.

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení