„Podařilo se nám získat od Ředitelství silnic a dálnic přehled o tom, jak to s výkupy vypadá. A poslal jsem ho i starostům obcí, jichž se problematika týká. Je to smutné čtení, procento vykoupených pozemků je strašně nízké," poznamenal Novotný. Podotkl, že příliš nepomohlo ani několikanásobné zvýšení cen za výkup parcel.

„Právě problematika stavby silnice R6 byla jedním z bodů pátečního jednání s vládním zmocněncem pro Karlovarský kraj. Pokud nejsou pozemky připraveny, nedá se stavět, i kdyby byly peníze," dodal hejtman.

V současnosti pokračuje modernizace silnice R6 na hranicích Karlovarského a Ústeckého kraje u Bošova, která začala vlastně napodruhé loni na podzim. Poprvé se zde zahajovala stavba před třemi lety, tehdy ji ale po pár týdnech tehdejší ministr dopravy Vít Bárta zastavil.

Úsek o délce 4,1 kilometru bude stát kolem 1,53 miliardy korun a v provozu má být na konci října 2015. Původně měla stavba stát přes 1,6 miliardy korun. ŘSD se ale před začátkem její obnovy dohodlo se společností Eurovia, která je hlavním dodavatelem, na částečném snížení ceny.