V Karlovarském kraji budou od ledna dražší hlavně teplo a voda, někde si lidé připlatí rovněž za jízdné v MHD. Na úrovni letošního roku zůstane většina dalších služeb, ať už jsou to poplatky za byty nebo vyvážení odpadu. Zvýšení cen zpravidla nepřesáhne deset procent a většina poskytovatelů služeb upravila platby výhradně kvůli růstu nákladů, ať už elektřiny či plynu.

V Sokolově od příštího roku zdraží teplo o téměř sedm procent na 495 korun za gigajoul. „Reagujeme na zvýšení ceny od elektrárny v Tisové. Ta zvyšuje cenu o osm procent. Navyšujeme o méně, než je růst ceny z elektrárny. Navíc se budou zdražovat i další vstupy, takže náš podíl na ceně tepla se opět sníží,“ řekl Karel Rambousek, prokurista Sokolovské bytové, která je dodavatelem tepla pro byty a firmy v Sokolově.

V Karlových Varech musela firma Karlovarská teplárenská reagovat na desetiprocentní zdražení tepla dodávaného Sokolovskou uhelnou. Za GJ by tak měli lidé od ledna zaplatit přibližně 507 korun. Podle ředitele společnosti Romana Miarky se však teplárně zdá růst ceny tepla od dodavatele až příliš vysoký. „Požádali jsme proto Energetický regulační úřad, aby kalkulaci ceny posoudil,“ uvedl ředitel. Chebská společnost Terea cenu tepla zvyšovat nebude, zůstane tak na 583 korunách včetně DPH.

Dražší bude i voda. Chevak Cheb cenu zvýší na zhruba 69,85 koruny za metr krychlový z letošních 67,54 koruny. Odběratelé z okresu Karlovy Vary, kteří jsou členy Vodohospodářského sdružení obcí západních Čech, zaplatí v roce 2011 za metr krychlový 61,44 Kč. To bude o 3,47 koruny více. Na Sokolovsku má cena za vodné a stočné stoupnout na celkem asi 74,35 Kč z letošních zhruba 71 korun.

Základní jízdné v sokolovské MHD vzroste od ledna ze současných 12 korun na 14 korun. Město navýší i dotaci provozovateli, Autobusům Karlovy Vary, o asi 300 tisíc korun na téměř šest milionů korun. V Chebu bude dále jízdné za deset korun a nezdraží ani Dopravní podnik Karlovy Vary, kde budou lidé v MHD platit 18 korun za nepřestupní lístek.

V Karlovarském kraji zvedne od příštího roku regulované nájemné za užívání obecních bytů z velkých měst pouze Ostrov. Dosud platí nájemníci v městských bytech za metr čtvereční užitné plochy v bytě první kategorie necelých 32 korun. Od ledna to bude o čtyři koruny více.