Krušné hory – Milovníci zimních sportů mají důvod k radosti. Z peněženek totiž při placení za vleky a další nezbytné věci nevydají více peněz než v minulém roce.

Potvrdil to například Rudolf Holý, provozovatel lyžařského areálu Pod nádražím v Perninku. „Ceny rozhodně zůstanou stejné, žádné zdražování neplánujeme. Navíc spolupracujeme na tom, že by lyžaři měli stejný lístek do našeho areálu i do toho v Abertamech,“ nastínil Holý. Podle něj přibudou v Perninku i některé novinky. „Zkvalitnili a rozšířili jsme areál. Nabízíme také snowpark a půjčovnu, i v té zaplatí návštěvníci stejně,“ doplnil vlekař.

Podobně jsou na tom také v areálu Neklid. „Ceny zvýšíme maximálně o deset procent. Zároveň jsme však připravili nejrůznější výhody pro rodiny. Chceme jim tímto zlepšit podmínky,“ uvedl Otakar Štika, předseda TJ Jáchymov, který areál Neklidu provozuje. „Velkou novinkou je také sedačková lanovka. V této části Krušných hor je to nové dílo po pětačtyřiceti letech,“ nastínil předseda.

Lidé, kteří si oblíbili Skiareál Merklín, se také zdražování bát nemusejí. „Nic podobného nechystáme. Uvažujeme také o zvýhodnění lyžování pro rodiny s dětmi. Jinak nabízíme samozřejmě večerní lyžování, dva vleky nebo vytápěný bufet. Těšíme se na sníh,“ doplnil pozvánku do merklínského areálu provozovatel Martin Píša.