O rok dříve činila ztráta 35 milionů korun. Loňský výsledek negativně ovlivnilo zejména zdražení vstupů, ať už komponentů pro výrobu PET lahví, či cukru, fólií a plastových uzávěrů, a nárůst nákladů na přepravu. Vyplývá to z informací ve výroční zprávě společnosti.

Za prodej minerálek loni firma utržila téměř 520,9 milionu korun. Byl to meziroční pokles o zhruba 22,4 milionu korun. Pokles odpovídal podle vedení firmy trendu na tuzemském trhu s balenými vodami. A jejich prodej by měl údajně v příštích letech stagnovat či mírně klesat. Karlovarská korunní loni vyprodukovala 11,2 procenta z celkového objemu značkových balených vod v Česku. Meziročně zvýšila tržní podíl o 0,6 procentního bodu. Na trh pak uvedla tři novinky v segmentu ochucených vod.

Přes pokles spotřeby balených vod na tuzemském trhu a citelný růst vstupů do výroby, u cukru to bylo dokonce o 39 procent, dokončila firma investice ke zvýšení kapacity zdrojů a také do výrobní technologie. Významná část investic, které dosáhly celkové výše 35 milionů korun, loni směřovala do hydrogeologického průzkumu a obměny nákladních vozidel. Společnost zaměstnávala 97 lidí. Letos plánuje tržby 570 milionů korun.